آل حبیب: سعودی ها تهدیدی فاجعه آمیز برای امنیت منطقه هستند

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل ، رژیم سعودی را تهدیدی فاجعه بار برای صلح و امنیت منطقه دانست و گفت: خاندان فاسد سعودی، حجاز، سرزمین صلح و مدارا را به چشمه افراط گرایی و تروریسم تبدیل نموده اند.

آل حبیب: سعودی ها تهدیدی فاجعه آمیز برای امنیت منطقه هستند

به گزارش خبرنگاران، اسحاق آل حبیب شامگاه آدینه در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه رژیم سعودی توضیح داد: سعودی ها بار دیگر از کارت ایران برای مخفی کردن ماهیت واپس گرایانه و همچنین ماجراجویی های مستمر محکوم خود، انتخاب کردند. با این حال، شواهد سیاست های مخرب عربستان سعودی را نمی توان با فتوشاپ و سرزنش دیگران بابت اشتباهات خود نادیده گرفت. مستبدان سعودی نمی توانند برای همواره شکست های مکرر ناشی از تعصبات قرون وسطایی مانده از عصر حجر خود را با طرح ادعا علیه ایران پنهان سازند.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد افزود: شاید بایستی به سعودی ها یادآوری گردد که این سعودی و نه ایران است که میلیاردها دلار برای گسترش نفرت و افراط گرایی برای دهه ها در سراسر دنیا هزینه نموده است.

آل حبیب توضیح داد: این عربستان سعودی و نه ایران بود که میلیاردها دلار اسلحه و سلاح به داعش و تروریست های وابسته در سوریه اعطا نموده است و بیشتر تروریست ها شهروندان سعودی بودند.

وی یادآور شد: 15 نفر از 18 تروریست هایی که مرتکب حملات تروریستی 11 سپتامبر شده بودند؛ عربستانی و شهروند سعودی بودند نه ایران.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تاکید نمود: این ایران نیست که سیاستمداران خارجی را برای ارتقای فرقه گرایی خود رشوه می دهد تا از سیستم عمیقاً فاسدش حمایت نمایند و بی رحمانه تر آنکه در خاموش کردن همه جنبش های دموکراتیک و خواهان دموکراسی در منطقه ما نقش داشته است. این ایران نیست و عربستان است که با محاصره وحشیانه دور تا دور کشور همسایه خود می خواهد از آنها اخاذی کند. این عربستان سعودی و نه ایران بود که نخست وزیر منتخب یک کشور مستقل را ربود.

وی با بیان اینکه این عربستان سعودی و نه ایران بود که علیه فقیرترین همسایه خود جنایت کامل جنگی را شروع نموده است ، در حالی که روزانه مرتکب جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت می گردد، گفت: این عربستان سعودی و نه ایران است که مخالفان سیاسی مسالمت آمیز خود را گردن می زند و سلاح مورد نظر خود را از شمشیر به اره ارتقا داده است. این عربستان سعودی و نه ایران است که مردمش همواره با حقوق بشر، دموکراسی و صندوق رای بیگانه اند.

آل حبیب گفت: شاید برای یادآوری مستبدان سعودی لازم باشد گفته گردد در حالی که ایرانیان از کشور خود در برابر تجاوز صدام دفاع می کردند، این سعودی بود که به آن دیکتاتور یاری می کرد و در نتیجه بیش از 250 هزار ایرانی جان خود را از دست دادند. در حالی که ایرانیان در حال مبارزه با القاعده و سایر گروه های تروریستی در افغانستان بودند، این سعودی بود که با دست و دلبازی بودجه و تسلیحات آنها را تأمین می کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: هرچند که ایرانیان به مردم و دولت های عراق و سوریه یاری می کردند تا تروریست های داعش را از سرزمین خود بیرون برانند، این سعودی بود که از نظر عقیدتی، لجستیکی و اقتصادی این تروریست ها را می پروراند. امروز ، در حالی که ایرانیان خواهان گفت وگوهای منطقه ای هستند تا ثبات را به منطقه خلیج فارس بازگرداند ، بار دیگر سعودی ها بر اقدامات و سیاست های شوم خود سماجت می ورزند.

وی تاکید نمود: تاکنون سعودی ها پیروز شده اند با بازی کردن کارت ایران ، طرفداران غربی خود را وادار سازند همراه با حماقت آنها، خواه در سوریه یا یمن، بازی نمایند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد از سعودی ها خواست تا از اشتباه محاسباتی بیشتر جلوگیری نمایند.

وی گفت، اینکه تاکتیک های کوتاه بینانه سعودی ها بر پایه این تصور که عدم ثبات و فرو بردن منطقه به هرج و مرج بیشتر در بهبود وضعیت منطقه ای آنها یاری می نماید، باطل است.

آل حبیب گفت: خاندان فاسد سعودی، حجاز، سرزمین صلح و تحمل را به چشمه افراط گرایی و تروریسم تبدیل نموده اند. جنبش های تروریستی دنیای از 11 سپتامبر، لندن، پاریس، مادرید تا کراچی، کابل، بغداد و استانبول، پیوندهای ناگسستنی با آموزه های وهابیت متولد شده از سعودی دارد. تقریباً همه حلقه رهبران شناخته شده این گروه ها در مدارس عقیدتی متعصبانه و سرسخت تحت حمایت عربستان تحصیل می نمایند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد افزود: سعودی ها با ایدئولوژی قرون وسطایی خود همراه با فساد، استبداد و مسلح به تریلیون دلار جنگ افزار مدرن، تهدیدی فاجعه آمیز برای صلح و امنیت منطقه ای و دنیای هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 11 آبان 1398 شناسه مطلب: 441

به "آل حبیب: سعودی ها تهدیدی فاجعه آمیز برای امنیت منطقه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آل حبیب: سعودی ها تهدیدی فاجعه آمیز برای امنیت منطقه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید