آمریکا به دنبال تحریم 350 میلیون دلاری اندونزی است

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ایالات متحده از سازمان تجارت جهانی درخواست نموده است به این کشور اجازه دهد تا پس از پیروزی در پرونده شکایت خود از اندونزی به علت خسارت 350 میلیون دلاری ای که این کشور به شرکت های آمریکایی وارد نموده است، اندونزی را تحریم کند.

آمریکا به دنبال تحریم 350 میلیون دلاری اندونزی است

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

ایالات متحده و نیوزلند، هر دو در پرونده های شکایت خود بر علیه قوانین تجاری اندونزی که محدودیت هایی برای واردات مواد غذایی، محصولات باغی و دامی، شامل سیب، انگور، سیب زمینی، پیاز، گل، آب میوه، میوه خشک، گوشت و مرغ، ایجاد نموده بود، برنده شدند.

در درخواستی که توسط سازمان تجارت جهانی منتشر شده است، آمریکا گفته است که اندونزی به رای این سازمان التزام ندارد و بنابراین واشنگتن به دنبال آن است که تحریم های سالانه ای را بر ضد این کشور وضع کند تا ضرر شرکت های آمریکایی جبران گردد.

در ادامه این درخواست آمده است: بر اساس تحلیل های اولیه از داده های موجود برای محصولات معین شده، موقتا تخمین زده می گردد سطح این ضرر در سال 2017 تا 350 میلیون دلار باشد.

از آنجایی که اقتصاد اندونزی در حال رشد است، ایالات متحده این رقم را سالانه به روز رسانی خواهد نمود.

هنوز هیچ نشانه ای از این که نیوزلند هم بخواهد تحریم های مشابهی بر علیه اندونزی وضع کند، مشاهده نشده است. گفته می گردد در سال گذشته محدودیت های تجاری اندونزی، به بخش گوشت نیوزلند 673 میلیون دلار ضرر زده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 354

به "آمریکا به دنبال تحریم 350 میلیون دلاری اندونزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به دنبال تحریم 350 میلیون دلاری اندونزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید