آمریکا تحریم های ایران را بردارد؛ با وضعیتی حساس مواجهیم

به گزارش مجله جگوار، سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن هشدار درباره شرایط حساس جاری، از آمریکا خواست تحریم های ایران را بردارد و به توافق هسته ای برجام برگردد.

آمریکا تحریم های ایران را بردارد؛ با وضعیتی حساس مواجهیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار برداشتن تحریم های آمریکا علیه ایران شد.

وانگ وِن بین سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری روز چهارشنبه (امروز) خود در پکن موضع این کشور در قبال توافق هسته ای ایران (برجام) را تکرار کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین درباره شرایط جاری در ارتباط با توافق هسته ای برجام هشدار داد و آن را شرایط حساس توصیف کرد.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، سخنان این مقام دولت چین یک روز بعد از اقدام ایران در خاتمه دادن به اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی مطرح شده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: شرایط جاری در رابطه با موضوع هسته ای ایران در یک شرایط حساس قرار گرفته است که در آن هم فرصت هایی وجود دارد و هم چالش هایی.

وانگ وِن بین موضع چین در رابطه با توافق هسته ای ایران را تکرار کرد و از آمریکا خواست ضمن برداشتن تحریم های ایران، به این توافق بین المللی برگردد.

این مقام ارشد پکن شرح داد: ما همیشه باور داشته ایم که بازگشت ایالات متحده به برجام و برداشتن تحریم های ایران، کلید شکستن این بن بست به وجود آمده در رابطه با موضوع هسته ای ایران است.

مقام های مختلف چین پیش از این بارها ضمن انتقاد از مواضع آمریکا اعلام کرده بودند که واشنگتن باید بدون پیش شرط به برجام بازگردد و همه تحریم های اعمال شده علیه تهران را رفع کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1534

به "آمریکا تحریم های ایران را بردارد؛ با وضعیتی حساس مواجهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریم های ایران را بردارد؛ با وضعیتی حساس مواجهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید