اجرای سیاست توزیع سفر با راه اندازی 46 اقامتگاه بوم گردی

به گزارش مجله جگوار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: با راه اندازی 46 اقامتگاه بوم گردی امکان اقامت مسافران در شهرستان های خراسان رضوی فراهم شده هم چنین برای توقف مسافران در مسیرهای منتهی به مشهد موزه در شهرهای مختلف استان راه اندازی شده تا از این طریق سیاست توزیع سفر اجرا گردد.

اجرای سیاست توزیع سفر با راه اندازی 46 اقامتگاه بوم گردی

به گزارش مجله جگوار به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر با اعلام این خبر اضافه کرد: سال جاری حدود 145 ایستگاه یا سیاه چادر در راستاهای منتهی به راستا مشهد نصب شده تا زایران توقف نمایند، همچنین حدود 165 مجتمع خدمات رفاهی حمل و نقل جاده ای نیز وجود دارد.

وی اظهار کرد: سال جاری بر اساس دستورمونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مهم ترین شعار حوزه ما در ستاد خدمات سفر، توزیع سفر، توزیع ثروت است.

وی با بیان این که سیاست توزیع سفر با اقداماتی از حدود یک سال قبل دراستان اجرایی شده است، مطرح نمود: ایجاد مراکز اقامتی و بوم گردی در نقاط مختلف استان و ایجاد موزه در شهرستان ها از جمله اقداماتی است که برای توقف مسافران در6 راستاهای منتهی به شهر مشهد صورت گرفته است.

مکرمی فریادآورشد: در شهرستان های خراسان رضوی نیز ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان ها با ریاست فرماندارهر شهرستان و به دبیری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل شده و تمهیدات لازم برای میزبانی شایسته از زائران و مسافران فراهم شده است.

وی ادامه داد: علاوه براین سال جاری حدود 145 ایستگاه یا سیاه چادر در راستاهای منتهی به راستا مشهد نصب شده تا زائران توقف نمایند، و حدود 165 مجتمع خدمات رفاهی حمل و نقل جاده ای نیز وجود دارد.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: ظرفیت اقامت در استان حدود 420 هزار نفر شب اقامت است علاوه براین ظرفیت های برای اسکان موقت و اضطراری پیش بینی شده است و سالن های مدیریت بحران شهرداری نیز در صورت لزوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مکرمی فربا بیان این که رشد 8 درصدی زائران و مسافران را برای استان پیش بینی نموده ایم، گفت: پارسال در ایام نوروز 14 میلیون و 870 هزار زائرو مسافر وارد استان خراسان رضوی و 8 میلیون و 720 هزار نفر وارد مشهد شدند، برای نوروز 98 افزایش 8 درصدی زائران و مسافران پیش بینی شده است.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ادامه داد: کمیته های 12 گانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی تمهیدات لازم برای سفری امن و با آرامش را برای زائران و مسافران تدارک دیده اند و امیدواریم زائران و مسافران سفر و زیارتی خوش را به خراسان رضوی و مشهد داشته باشند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 168

به "اجرای سیاست توزیع سفر با راه اندازی 46 اقامتگاه بوم گردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای سیاست توزیع سفر با راه اندازی 46 اقامتگاه بوم گردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید