ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر شد؟

به گزارش مجله جگوار، ارزش پرتفوی سهام عدالت 532 هزار تومانی در انتها معاملات روز گذشته شنبه 4 مردادماه 99 به دنبال رشد معاملات بورس در راستا صعودی نهاده شد و برای نخستین بار به قیمت بیش از 20 میلیون تومان رسید.

ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر شد؟

به گزارش مجله جگوار به نقل از ایرنا، آزادسازی سهام عدالت از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید بود که در نهایت در 9 اردیبهشت ماه اجرایی شد و از روز 10 اردیبهشت تا هشتم خرداد ماه به سهامداران فرصت داده شد تا چنانچه به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند و می خواهند مالکیت و مدیریت سهام خود را بشکل مستقیم و بدون واسطه در اختیار بگیرند، با ورود به سامانه www.samanese.ir نسبت به این امر اقدام نمایند، اما این فرصت با توجه به استقبال مشمولان سهام عدالت برای انتخاب روش مستقیم در ابتدا تا 15 خرداد ماه و در نهایت تا 29 خردادماه تمدید شد.

شیوه کار مربوط به نحوه معاملات سهام عدالت به دستور رهبر معظم انقلاب در اختیار شورای عالی بورس نهاده شد که جلسه ای در شورای عالی بورس در زمینه تصمیم گیری برای معاملات سهام عدالت بشکل اضطراری برگزار و تصمیمات لازم در این زمینه گرفته شد.

  • تکلیف وراث سهام عدالت معین شد
  • چه تعداد از مشمولان سهام عدالت 30 درصد سهام خود را فروختند؟

تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، منجر به فروش 30 درصد از سهام عدالت شد و به دنبال این تصمیم اعلام کردند: افرادی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده اند از تاریخ 6 خرداد می توانند با توجه به شرایط اعلام شده نسبت به فروش سهام خود اقدام نمایند.

پرتفوی سهام عدالت با دارایی 500 هزار تومان در تاریخ 6 خرداد که نخستین روز از فروش این سهام بود، ارزشی بالغ بر هفت میلیون و 800 هزار تومان داشت که از همان روز مسوولان وزارت امور مالی و دارایی، سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید بسیاری برای نگهداری سهام داشتند و معتقد بودند که سهام موجود در پرتفوی سهام عدالت از جمله سهم های با ارزش بازار بورس است که هر روز می توانند به رشدی بیش از روز گذشته برسند.

ارزش پرتفوی سهام عدالت به مرور و تناسب با افزایش معاملات بازار بورس با فرایند افزایشی همراه شد و در نهایت ارزش آن در سرانجام معاملات روز چهارشنبه (25 تیرماه) بازار سهام و برخلاف شاخص بورس که فرایند منفی در پیش گرفته بود با رشد همراه شد و به 19 میلیون و 246 هزار تومان رسید.

هفته گذشته که فرایند معاملات بورس با نوسان همراه بود ارزش پرتفوی سهام عدالت با تغییر چندانی همراه نشد و در محدوده قیمتی 19 میلیون تومان در حال معامله بود، در حالی که در سرانجام معاملات روز گذشته پرتفوی سهام عدالت به دنبال رشد شاخص بورس در جهت صعودی نهاده شد و برای نخستین بار به قیمت 20 میلیون و 297 هزار تومان رسید.

  • آشنایی با 10 اصطلاح پرکاربرد بورس در روزهای رونق بازار سرمایه
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1175

به "ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید