اغاز نخستین رزمایش دریایی آمریکا-آ.سه.آن از امروز

به گزارش مجله جگوار، هشت ناو، چهار فروند جنگنده و بیش از یک هزار پرسنل از آمریکا و 10 کشور جنوب شرق آسیا قرار است اولین رزمایش مشترک خود را از امروز (دوشنبه) در دریای چین جنوبی شروع نمایند.

اغاز نخستین رزمایش دریایی آمریکا-آ.سه.آن از امروز

به گزارش مجله جگوار، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نخستین رزمایش مشترک دریایی بین آمریکا و کشورهای آ.سه.آن پنج روز طول می کشد و از پایگاه دریایی Sattahip در تایلند شروع شده و در سنگاپور انتها می یابد.

این رزمایش در زمانی انجام می گردد که آمریکا در حال افزایش حضورش در منطقه است و تنش بین پکن و کشورهای جنوب شرق آسیا بر سر مناقشه دریای چین جنوبی شدت دارد.

این رزمایش دریایی با حضور ناوهای تایلندی و آمریکایی در آب های بین المللی در جنوب شرق آسیا شامل خلیج تایلند و دریای چین جنوبی برگزار می گردد.

یکی از مقام های نیروی دریایی آمریکایی مسؤول رسیدگی بر عملیات امنیت دریایی در جنوب شرق آسیا گفت: این رزمایش مشترک دریایی با هدف تقویت نیروی دریایی کشورهای شرکت کننده و تقویت ایده های مشترک درباره یک منطقه هند-پاسیفیک آزاد و باز برگزار می گردد.

حضور میانمار در این رزمایش مشترک دریایی در سایه انتقادها از این کشور بابت بحران روهینجا و با وجود تحریم های آمریکا علیه این کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 340

به "اغاز نخستین رزمایش دریایی آمریکا-آ.سه.آن از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اغاز نخستین رزمایش دریایی آمریکا-آ.سه.آن از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید