افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول صبح امروز یکشنبه 17 اسفندماه 1399 با حضور ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مدیرعامل و مدیران ارشد همراه اول و پلتفرم های دیجیتال اپراتور این اپراتور، در ساختمان ستاره ونک برگزار گردید.

افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول

در این مراسم دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور ضمن بازدید حضوری از بخش های مختلف مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال اپراتور اول تلفن همراه، در جریان شرایط فعلی و سهم هر کدام از پلتفرم ها در فراوری محتوای بومی نهاده شد.

با توجه به اینکه در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات بر موضوع رشد و توسعه محتوای داخلی فضای مجازی بر بستر شبکه ملی اطلاعات تأکید شده، همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور ارتباطی کشور علاوه بر اینکه همیشه سعی بر حرکت مطابق استانداردهای روز جهانی در حوزه ارتباطات سیار داشته که نمونه شاخص آن پیاده سازی نسل پنجم (5G) روی شبکه تجاری خود است، از بحث توسعه زیرساخت های ملی نیز غافل نبوده و با توسعه پلتفرم های دیجیتال مطابق احتیاج مشترکان کشور، سهم بسزایی در خلق ترافیک داخلی داشته است.

مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این مراسم با اشاره به وظایف این مرکز مانیتورینگ یکپارچه اظهار کرد: مرکزی که امروز رونمایی می گردد، مرکز مانیتورینگ خدمات پایه دیجیتال همراه اول یا همان خدمات پایه ای شبکه ملی اطلاعات است.

وی اضافه کرد: با مانیتور لحظه ای پلتفرم هایی نظیر شبکه دانش آموزی شاد، بعضی شبکه های اجتماعی مانند روبیکا و همچنین موتور جستجویی همچون ذره بین در این مرکز، هر زمان اتفاق خاصی در فرایند سرویس دهی آنها مشاهده گردد، واکنش لازم و به موقع را در برطرف مشکل خواهیم داشت.

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور نیز بعد از بازدید کامل از این مرکز مانیتورینگ، با تأکید بر اینکه امروز شاهد افتتاح یک مرکز مدرن در حوزه مانیتورینگ هستیم، اظهار کرد: این مرکز فراتر از مانیتورینگ هایی که یک اپراتور دارد، است و تمهیداتی در آن دیده شده که رصد بهتری از شرایط بکارگیری سکوها و برنامک ها داشته باشد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی توضیح داد: از امروز مانیتور این مرکز در حوزه VOD (رسانه تعاملی)، سکوی آموزشی شاد و حداقل چهار پیغام رسان با تأثیر وسیع ملی، آغاز می گردد.

وی همچنین با بیان اینکه امروز خبر خوب دیگری از همراه اول شاهد بودیم، گفت: پروژه ای که همراه اول در حوزه جستجوگر از چند ماه گذشته آغاز نموده بود، امروز وارد مرحله نهایی اعلام عمومی شده است. این موتور جستجو از قابلیت های محلی بسیار خوبی برخوردار است و امیدواریم بتواند بخش بزرگی از احتیاجهای مردم را بهتر از مرورگرها خارجی تأمین کند.

فیروزآبادی با اشاره ای به نظام هویت معتبر در فضای مجازی کشور و اقدامی که همراه اول در توسعه یک موتور جستجوی بومی انجام داده است، ابراز کرد: با توجه به اینکه دنبال این هستیم سرویس های بومی از مزیت های سرزمینی استفاده نمایند تا بتوانند سرویس بهتری از مشابه های خارجی خود ارائه دهند، اگر این جستجوگر هم بتواند تعداد بالایی کاربر ایرانی را جذب کند، هماهنگی های لازم بین دستگاهی را فراهم می آوریم تا کاربران با هر یک بار ورود، بتوانند تمامی کارهای روزانه را روی بستر مذکور اعم از امور بانکی، بورسی و اداری انجام دهند.

همراه اول به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، مأموریت خود را تحقق رؤیای دیجیتال عنوان نموده و با چشم انداز تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمند سازی اکوسیستم دیجیتال، کوشش می نماید نقش خود را در توسعه روزافزون کشور به خوبی شناخته و مسئولانه ایفا نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1549

به "افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید