اولین یارانه آذر ماه، یارانه بگیران کی منتظر واریزی باشند؟

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران، اولین یارانه واریزی آذر ماه یارانه معیشتی بنزین است که در هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار پرداخت می گردد.

اولین یارانه آذر ماه، یارانه بگیران کی منتظر واریزی باشند؟

یارانه معیشتی بنزین که از آذر سال 98 پرداخت می گردد بین 55 تا 205 هزار تومان است. طبق روال ماه های گذشته این یارانه در روز چهارشنبه دهم آذر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

براساس قانون پرداخت یارانه، خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده های دو نفره 103 هزار تومان، خانواده های سه نفره 138 هزار تومان، خانواده های چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می نمایند.

از بین یارانه بگیران، هفت میلیون سرپرست خانوار مرحله دوم وام یک میلیون تومانی خانوار را دریافت کردند که باید اقساط آن را از یارانه هر ماه پرداخت می نمایند. در واقع یارانه معیشتی این خانوارها پس از کسر قسط وام واریز می گردد، مبلغ این وام 35 هزار تومان است.

پس از پرداخت این یارانه، نوبت به واریز یارانه نقدی است. یارانه نقدی 45 هزار تومانی در روز 20 آذر ماه واریز می گردد. اما دولت از وعده واریز دیگری در آذر ماه داده است.

ابراهیم رئیسی در برنامه های مالی خود بیان کرد که به پنج دهک اول یارانه 150 تا 200 هزار تومانی پرداخت می نماید، طبق وعده دولت قرار بود این یارانه از آذر ماه پرداخت گردد. اگرچه دولت پس از روی کار آمدن جزئیات دیگری از این یارانه منتشر نکرد اما معاون مالی رئیس چمهور بیان کرد که در آذر ماه برای مردم خبرهای خوبی دارد.

به نظر می رسد منظور دولت از خبر خوب، پرداخت یارانه تازه است؛ چرا که از سوی دیگر دولت در پی حذف ارز 4200 تومانی است. با حذف کالاها از فهرست دلار ترجیحی دولت باید گزینه جایگزین پیشنهاد دهد.

در یک ماه گذشته بارها دولت و مجلس از پرداخت یارانه تازه به جای دلار 4200 تومانی گفته است و به نظر می رسد خبرهای یارانه ای در آذر ماه منتشر گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1950

به "اولین یارانه آذر ماه، یارانه بگیران کی منتظر واریزی باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین یارانه آذر ماه، یارانه بگیران کی منتظر واریزی باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید