ترامپ، خواهان تحقیقات چین درخصوص بایدن و پسرش شد

به گزارش مجله جگوار، دونالد ترامپ طی درخواست جدیدش مبنی بر پیشبرد تحقیقات جو بایدن توسط دولت چین، مجددا خواهان مداخله یک کشور خارجی در امور سیاسی آمریکا شد؛ به باور ترامپ، چین و اوکراین هر دو باید پرونده جو بایدن و پسرش را مورد آنالیز قرار دهند.

ترامپ، خواهان تحقیقات چین درخصوص بایدن و پسرش شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مجله جگوار به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در جمع مجله جگوار حاضر در کاخ سفید گفت: چین باید درباره بایدن و پسرش تحقیق صورت دهد؛ زیرا آنچه که در چین اتفاق افتاده، به اندازه اوکراین بد است.

تاکنون، ترامپ و رودی جولیانی، وکیل شخصی او، هیچ مدرکی در اثبات ادعاهای خود مبنی بر فساد جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا ارائه نداده اند. جو بایدن از کاندیداهای پیشتاز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال بعد آمریکا است.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین را از درخواستش آگاه ساخته یا نه، پاسخ داد: نخواسته ام، اما می توان در خصوص این فکر کرد.

این در حالی است که جنگ تجاری واشنگتن و پکن در حال حاضر، رشد مالی دنیا را مانع شده و مذاکرات جدید میان این دو کشور قرار است از هفته آینده از سر گرفته گردد.

درخواست مذکور ترامپ از چین، بر شعله نارضایتی ها از ترامپ و درخواست برای استیضاح او در مجلس نمایندگان آمریکا افزوده است؛ پیش تر یک افشاگر در جامعه اطلاعاتی آمریکا، درخصوص تعاملات ترامپ و دولت اوکراین شکایتی عنوان کرد که تبدیل به انگیزه اصلی دموکرات ها برای استیضاح رئیس جمهور شد.

بعضی از جمهوری خواستار، بایدن را درخصوص استفاده پسرش از هواپیمای مخصوص معاون ریاست جمهوری در سال 2013 و در سفر به چین، مورد انتقاد قرار داده اند. پسر بایدن در این سفر، دست به انجام معاملات تجاری زده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 348

به "ترامپ، خواهان تحقیقات چین درخصوص بایدن و پسرش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ، خواهان تحقیقات چین درخصوص بایدن و پسرش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید