تروریست مرد؛ تروریست سازان هستند

به گزارش مجله جگوار، جهانیان به ویژه دونالد ترامپ کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش را ضربه ای می دانند که صرفا با عملیات ترور اسامه بن لادن رهبر القاعده در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما قابل مقاسه است. جالب اینجاست چنین رویدادهایی تصادفا پیش از انتخاباتی روی می دهد که روسای جمهور آمریکا برای دومین بار در صدد پیروزی در آن هستند.

تروریست مرد؛ تروریست سازان هستند

هرگونه مقایسه بین سازمان القاعده و سازمان داعش نشان می دهد القاعده خطر کمتری داشت زیرا سازمانی دارای سلسله مراتب فرماندهی بود از این رو پیگیری اعضا و هوادارانش آسان بود ولی داعش خود را با مهارت به وسیله رسانه های ارتباط اجتماعی معرفی کرد و تفکراتش مانند ابر، به شرق و غرب دنیا پرکشید و کسانی را جذب کرد که به طور انفرادی عمل می نمایند.

با کشته شدن البغدادی این احتمال وجود دارد بر تعداد کسانی که به تفکراتش باور دارند افزوده گردد حتی اگر داعش از نظر ساختاری و عملیاتی در منطقه ای که زادگاهش بود، نفس های آخر را می کشد.

  • جسد البغدادی خوراک ماهی ها می گردد | تجربه جسد بن لادن تکرار می گردد
  • داعش؛ قرداش جانشین البغدادی شد

به رغم ترور شدن خلیفه داعش، مشکل در ادامه حیات خاستگاهی فکری است که همه گروه های تندرو هوادار اسلام سیاسی از طیف های مختلف از دل آن بیرون آمده اند.

این نگرانی وجود دارد که ترور البغدادی به شکل گیری هسته تروریستی جدیدی منجر گردد که بتواند سازمانی وحشی تر و خطرناکتر از داعش را ایجاد کند. مسئله این است که ابتدا باید تروریست سازان از بین برده شوند سپس برای از بین بردن تروریست ها اقدام گردد.

  • منبع: الشرق الاوسط. منتشره در پایگاه اطلاع رسانی عصر دیپلماسی. مترجم: اکبر زارع زاده
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 558

به "تروریست مرد؛ تروریست سازان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریست مرد؛ تروریست سازان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید