تسلیت مقامات روسیه در پی درگذشت معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی

به گزارش مجله جگوار، آلکسی لیخاچیوف، مدیر کل شرکت دولتی انرژی اتمی روسیه (روس اتم) و لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران در پیغام هایی جداگانه درگذشت معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت فراوری و توسعه انرژی اتمی را تسلیت گفتند.

تسلیت مقامات روسیه در پی درگذشت معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی

به گزارش مجله جگوار، متن این پیغام ها به توضیح زیر است:

آقای دکتر صالحی عزیز

با نهایت تأسف و تأثر خبر درگذشت نابهنگام معاون محترم سازمان انرژی اتمی ایران جناب آقای احمدیان را دریافت نمودیم. ما در مقام کارگزاران صنعت هسته ای روسیه ایشان را به عنوان دوست و شریکی قابل اعتماد، مدیر و رهبری توانمند و یک متخصص بلندمرتبه و والاقدر می شناختیم. ما بنا بر تجربه همکاری با ایشان جهت احداث و بهره برداری از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر و زمینه سازی برای احداث واحدهای جدید در ساختگاه نیروگاه اتمی بوشهر با یکدیگر تشریک مساعی داشتیم.

ما در چشم انداز پیش رو برنامه هایی بلندپروازانه را برای همکاری های آینده مد نظر داشتیم. اینجانب از طرف مجموعه مدیریت شرکت دولتی انرژی اتمی روسیه و شرکت اتم استروی اکسپورت استدعا دارم تا ابراز همدردی و همدلی ما را در این لحظات غم بار پذیرا باشید.

همچنین استدعا داریم تا مراتب تسلیت و تعزیت ما را به خانواده و بستگان آن فقید سعید ابلاغ فرمائید.

یاد و خاطره آن بزرگوار برای همواره در قلب های ما جاودان خواهد ماند.

آلکسی لیخاچیوف

آقای دکتر صالحی عزیز

بدین وسیله تأسف و تأثر عمیق خود را به مناسبت درگذشت زودهنگام معاون محترم سازمان انرژی اتمی ایران جناب آقای احمدیان به حضورتان اعلام می نمایم. بدون تردید درگذشت ایشان ضایعه و فقدانی تأسف بار برای شما و سازمان متبوع شماست.

جناب آقای دکتر احمدیان بدون هیچگونه مجامله و مداهنه ای استادی برجسته و شخصیتی برخوردار از هوشمندی و آگاهی و نیز کارگزاری سخت کوش در حوزه فناوری هسته ای بود که در میان همکاران خود از شأن و جایگاهی بلند برخوردار بوده و در میان هموطنان اینجانب نیز که با ایشان در تعامل بودند وزانت و منزلتی والا داشتند.

جناب آقای دکتر احمدیان به عنوان یکی از متخصصّان برجسته صنعت هسته ای که در تمامی مراحل احداث و بهره برداری از نیروگاه اتمی بوشهر حضوری تأثیرگذار داشت، شناخته می گردد. ایشان افزون بر نقش آفرینی در جریان احداث و بهره برداری واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تلاش های خستگی ناپذیر خود را مصروف شروع روند احداث واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر نمود.

از حضور حضرتعالی خواهشمندم تا مراتب تأسف عمیق و همدردی ما را به بستگان و دوستان و یاران ایشان ابلاغ فرمائید.

بی شک یاد و خاطره آن بزرگوار برای همواره در قلوب آنان که او را به نیکی می شناختند باقی خواهد ماند.

لوان جاگاریان

به گزارش مجله جگوار، محمد احمدیان رئیس شرکت فراوری و توسعه انرژی اتمی و پیمانکار راکتور هسته ای بوشهر روز آدینه در اثر عارضه قلب در بیمارستان جماران در سن 63 سالگی درگذشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 518

به "تسلیت مقامات روسیه در پی درگذشت معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلیت مقامات روسیه در پی درگذشت معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید