جزئیات اخذ مالیات از خانه های خالی و لوکس

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران، محمود علیزاده معاون فنی و حقوقی سازمان مالیاتی در مصاحبه با تسنیم، با اشاره به 2 برنامه پیش روی سازمان مالیاتی که نتایج تنظیم کننده جدی در بازار مسکن خواهد داشت، گفت: بر اساس قانون بودجه سال 1399 دریافت مالیات از املاک لوکس بالای 10 میلیارد تومان و همچنین خودرو های لوکس با ارزش بیش از 700 میلیون تومان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

جزئیات اخذ مالیات از خانه های خالی و لوکس

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی اضافه کرد: در پیشنهاد اولیه سازمان مالیاتی کشور قرار بود تا از املاک بیش از 5 میلیارد تومان مالیات ستانی انجام گردد، در آن صورت هم از تعداد ملک بیشتری مالیات گرفته می شد و هم می شد انتظار داشت تا فرایند عرضه املاک برای قرار نگرفتن در زمره و فهرست پرداخت مالیات افزایش یابد. به گفته معاون سازمان مالیاتی، اگر قیمت املاک افزایش یابد به همان نسبت مالیات بیشتری پرداخت می گردد. طبق اختیار سازمان مالیاتی مقرر در قانون امکان مالیات ستانی از املاک با ارزش بیش از 10 میلیارد تومان فراهم شده است و این موضوع به نفع سفته بازان در بازار ملک نیست؛ چراکه باید مالیات مربوطه را به طور کامل بپردازند.

وی اضافه کرد: مالیات ستانی از املاک لوکس به معنای وصول مالیات بر عایدی سرمایه در حوزه ملک است که می تواند منجر به افزایش عرضه در این بازار گردد. علیزاده با بیان اینکه، دستور العمل نحوه رسیدگی و چگونگی مالیات ستانی از خانه های خالی با همکاری شهرداری و وزارت راه و شهرسازی تدوین خواهد شد، گفت: مؤدیانی که دارای خانه خالی هستند تا دی ماه امسال فرصت دارند اطلاعات لازم از قبیل ارزش ملک و… را در اختیار سازمان مالیاتی قرار دهند در غیر این صورت برگ مطالبه مالیات برای آن ها صادر خواهد شد.

وی گفت: بر اساس تبصره 7 ماده 169 قانون مالیات های مستقیم باید سامانه شناسایی املاک خالی از سوی وزارت راه، طراحی می شد تا ادامه فرایند مالیات ستانی از سوی سازمان مالیاتی انجام گردد. حالا با مصوبه جدید دولت اطلاعات لازم برای تکمیل فوری این سامانه فراهم خواهد شد. علیزاده ادامه داد، لینک های ارتباطی بین سامانه سازمان مالیاتی و پایگاه اطلاعاتی وزارت راه برقرار خواهد شد. به این ترتیب با فراهم شدن این شرایط در اسرع وقت برای وصول مالیات از خانه های خالی اقدام خواهد شد.

منبع: روزنامه جوان

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1037

به "جزئیات اخذ مالیات از خانه های خالی و لوکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اخذ مالیات از خانه های خالی و لوکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید