خبرنگاران البرزی ها در مصرف آب صرفه جویی کنند

به گزارش مجله جگوار، کرج - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز با بیان اینکه این استان با محدودیت منابع آب زیر زمینی روبرو است ، از مردم خواست برای حفظ این ذخایر از مصرف بی رویه آب خودداری کنند.

خبرنگاران البرزی ها در مصرف آب صرفه جویی کنند

ذوالفقار مهدی زاده عصر دوشنبه در یک نشست مدیران بخش آب و برق استان البرز که به مناسب هفته صرفه جویی برگزار شد، اضافه کرد: حدود 80درصد آب شرب استان از 520 حلقه چاه تامین می شود و تنها 20 درصد آب آشامیدنی استان از سدها است.

وی بیان داشت : در یک دهه گذشته عمق چاه ها از 150 متر میانگین به عدد 200 تا 300 متر رسیده است و آبی که برداشت می شود نیز به مراتب حجم کمتر و کیفیت نازل تری دارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان البرز بابیان اینکه منابع آبی استان رو به کاهش است و در عین حال ظرفیت های جدیدی برای برداشت آب نداریم، گفت: رشد سریع جمعیت در استان برمیزان مصرف اضافه کرده است .

مهدی زاده بیان داشت : سالانه 100 هزار نفر به جمعیت البرز اضافه می شود و اگر مردم در مصرف آب صرفه جویی نکنند ، سفره های زیر زمینی آسیب جدیتر خواهد دید.

وی اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب استان البرز با تمام امکانا و ظرفیت ها در تلاش است تا اقدام لازم برای تامین آب مورد نیاز مردم انجام دهد اما مدیریت مصرف آب توسط مردم ضروری است.

شرکت آب و فاضلاب استان البرز حدود یک میلیون و 200 هزار مشترک دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1107

به "خبرنگاران البرزی ها در مصرف آب صرفه جویی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران البرزی ها در مصرف آب صرفه جویی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید