خبرنگاران خالص ترین کود سولفات پتاسیم دنیا در کرمانشاه فراوری می گردد

به گزارش مجله جگوار، کرمانشاه - خبرنگاران - مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در کرمانشاه با اشاره به راه اندازی این شرکت از سال 1395، گفت: این شرکت در زمینه فراوری کود شیمیایی سولفات پتاسیم فعالیت می نماید و خالص ترین نوع این کود را در ایران و دنیا فراوری می نماید.

خبرنگاران خالص ترین کود سولفات پتاسیم دنیا در کرمانشاه فراوری می گردد

محمدرضا شمشادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: شرکت توسکا تجارت آریان یکی از شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری است که با ابداع روشی نوین توانسته خالص ترین نوع محصول سولفات پتاسیم در کشور و دنیا را فراوری کند، محصولی که به عنوان یکی از کودهای اصلی کشاورزی بکار می رود و سالانه حجم بالایی از آن در کشور و دنیا مصرف می گردد.

وی به اهمیت این نوع کود در کشاورزی اشاره نمود و گفت: سه عنصر اصلی ازت، فسفات و پتاسیم جز عناصر ضروری برای رشد گیاه محسوب می گردد و نبود یکی از این سه عناصر می تواند مانع رشد گیاه گردد، در این بین کود سولفات پتاسیم تامین کننده پتاسیم مورد احتیاج گیاه است، از این رو این نوع کود در کشاورزی صندلی ویژه ای داشته و از مصرف بالایی برخوردار است.

این محقق کرمانشاهی با اشاره به روش های مختلف فراوری کود سولفات پتاسیم گفت: در این بین ما روش جداگانه ای برای فراوری این محصول ابداع نموده ایم که با استفاده از این روش عملا خالص ترین کود سولفات پتاسیم در ایران و دنیا به دست می آید.

شمشادی با اشاره به اینکه این روش ابداعی موجب شد تا شرکت توسکا تجارت آریان در زمره شرکت های دانش بنیان قرار بگیرد درخصوص احتیاج بالای کشور به این محصول هم گفت : در حال حاضر سالانه حدود 400 هزار تن از این محصول در کشور مورد احتیاج است و این درحالی است که تا سال 1395، حدود 30 هزار تن از این محصول در کشور فراوری می شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون 10 شرکت در زمینه فراوری این محصول در کشور فعالند، اما حجم فراوریات آنها جوابگوی احتیاج کشور نیست بنابراین فعلا هیچ محصول فراوریی سولفات پتاسیم به خارج از کشور صادر نمی گردد و همه شرکت ها متمرکز بر تامین احتیاج کشور هستند.

شمشادی یادآور شد: در شرکت توسکا تجارت آریان در حال حاضر سالانه حدود 2 هزار تن سولفات پتاسیم فراوری می گردد و برنامه داریم این میزان فراوری را در امسال افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت توسکا تجارت آریان اعلام نمود: در حال حاضر زمین کناردست کارخانه خریداری شده و برنامه داریم در امسال واحد جدید را به بهره برداری برسانیم که با این کار 2 هزار تن به حجم ظرفیت فراوری شرکت اضافه می گردد.

شمشادی با اشاره به فعالیت 14 نفر در این مجموعه، اعلام نمود: اگر واحد جدید راه اندازی شده و حجم فراوریات افزایش یابد قطعا افراد بیشتری به کار گرفته خواهند شد.

این محقق کرمانشاهی در ادامه با اشاره به آشنایی پنج ساله شرکت توسکا تجارت آریان با مجموعه پارک علم و فناوری استان کرمانشاه، گفت: طی این مدت حمایت های خوبی از سوی پارک دریافت نموده ایم.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1661

به "خبرنگاران خالص ترین کود سولفات پتاسیم دنیا در کرمانشاه فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خالص ترین کود سولفات پتاسیم دنیا در کرمانشاه فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید