خودداری گزارشگران چینی از بردن نام اوزیل در گزارش بازی های آرسنال!

به گزارش مجله جگوار، شبکه های تلویزیونی چینی برای تلافی کردن نقدها اخیر بازیکن آلمانی آرسنال علیه مسئولان این کشور، راه عجیبی را در پیش گرفته اند.

خودداری گزارشگران چینی از بردن نام اوزیل در گزارش بازی های آرسنال!

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله جگوار و به نقل از نشریه دیل میل انگلیس، عصبانیت چینی ها از مسعوت اوزیل پس از متهم شدن از سوی او به ظلم و زورگویی به مسلمان ترک تبار ساکن غرب این کشور موسوم به اویغورها به حدی رسیده که گزارشگران مسابقات فوتبال در این کشور هنگام پخش بازی های آرسنال از بردن نام این بازیکن آلمانی خودداری می نمایند.

به دنبال انتقاد تند اوزیل از تبعیضی که دولتمردان چینی در حق اویغورها انجام می دهند، ابتدا پخش آن دسته از بازی های آرسنال که اوزیل در آنها حضور دارد ممنوع شد و حالا با رفع شدن این ممنوعیت برای بعضی شبکه ها، به نظر می رسد که بردن نام این بازیکن آلمانی در گزارش بازی ها ممنوع شده است اتفاقی که در جریان پخش زنده تلویزیونی بازی اخیر آرسنال مقابل بورنموث در چین رخ داد.

در ابتدای بازی زمانی که گزارشگر بازی نام بازیکنان آرسنال را اعلام می کرد، همه اعضای این تیم به جز اوزیل را معرفی کرد . او در جریان بازی هم هرگز در گزارش خود به نام اوزیل اشاره ای نداشت، حتی زمانی که او تعویض شد و از زمین بازی بیرون رفت.

اقدام دیگری که چینی ها برای تلافی کردن اظهارات اخیر اوزیل انجام داده اند، حذف کاراکتر این بازیکن آلمانی از بازی PES 2020 در نسخه هایی است که در این کشور عرضه می گردد.

تیره و تار شدن روابط چینی ها با اوزیل نگرانی سازمان لیگ برتر و باشگاه های جزیره را بابت از دست دادن یک منبع درآمد چند صد میلیون پوندی از محل فروش حق پخش تلویزیونی در خاور دور به همراه داشته است به خصوص که در حال حاضر شبکه دولتی CCTV چین همچنان از پخش تمامی بازی های تیم فوتبال آرسنال در این کشور خودداری می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 617

به "خودداری گزارشگران چینی از بردن نام اوزیل در گزارش بازی های آرسنال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری گزارشگران چینی از بردن نام اوزیل در گزارش بازی های آرسنال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید