دخالت وزارت دفاع انگلیس در تصمیم دستگاه قضایی پاکستان

به گزارش مجله جگوار، وزارت دفاع انگلیس با ارسال نامه ای به نخست وزیری پاکستان از دستگیری رئیس شبکه خبری جنگ و جیو اظهار نگرانی کرد.

دخالت وزارت دفاع انگلیس در تصمیم دستگاه قضایی پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای مجله جگوار به نقل از جیو تی وی، وزارت دفاع انگلیس ضمن ارسال نامه ای به عمران خان نخست وزیر پاکستان از دستگیری میرشکیل الرحمان رئیس شبکه خبری جیو تی وی اظهار نگرانی کرد.

در این نامه آمده است: دستگیری میرشکیل الرحمان به بهانه پرونده زمین خواری که متعلق به 34 سال قبل است توجیه منطقی ندارد.

وزارت دفاع انگلیس تاکید نموده است: به نظر می رسد دولت بر اساس مشکلاتی که با شبکه خبری جنگ نیوز و جیو تی وی دارد اقدام به دستگیری میرشکیل الرحمان نموده است.

در این نامه تاکید تصریح شده است: پس از دستگیری میرشکیل الرحمان تعدادی از دفاتر جیو تی وی در شهرهای مختلف نیز بسته شده است و این خود به شک و شبهه ها دامن می زند.

لازم به ذکر است رئیس شبکه جیو تی وی که ارتباط بسیار نزدیکی با سران حزب نواز از جمله شخص نواز شریف دارد چندی قبل به جرم زمین خواری دستگیر شده است.

وی در بازداشت به سر می برد و در بعضی از مناطق پاکستان علیه دستگیری او اعتراضاتی اجرا شده است با این حال دستگاه قضایی پاکستان معقتد است وی در این پرونده زمین خواری مجرم است.

پیش از این میرشکیل الرحمان یک بار در این پرونده تبرئه شده بود ولی اخیرا و پس از پیگیری های جدی سازمان بازرسی پاکستان بازهم بازداشت شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1003

به "دخالت وزارت دفاع انگلیس در تصمیم دستگاه قضایی پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دخالت وزارت دفاع انگلیس در تصمیم دستگاه قضایی پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید