دستگیری شایعه پرداز کرونایی در اراک

به گزارش مجله جگوار، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری شایعه پرداز کرونایی در اراک اطلاع داد.

دستگیری شایعه پرداز کرونایی در اراک

به گزارش خبرنگار از ، سرهنگ محمود خلجی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری فردی که در فضای مجازی اقدام به شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی در زمینه ویروس کرونا می کرد اطلاع داد.

سرهنگ خلجی اضافه نمود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر پخش اخبار جعلی و غیر واقعی در قالب تصاویر و کلیپ های مختلف در یکی از شبکه های اجتماعی با عنوان شیوع بیماری کرونا آنالیز موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس نهاده شد.

او اضافه نمود: از آن جا که بازتاب گسترده اینگونه اخبار در فضای مجازی، باعث تشویش اذهان عمومی و نگرانی مردم از انتشار این ویروس در سطح کشور و بی اعتمادی آنان به مسئولان اجرایی کشور خواهد شد، اقدامات کارشناسان پلیس امنیت عمومی استان مرکزی به منظور شناسایی عامل یا عاملان این اخبار شروع شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان نمود: با رصد و پایش شایعات فضای مجازی و انجام تحقیقات کارشناسان پلیس، خاتمه انتشار دهنده این شایعات، تصاویر و اخبار دروغین، در شهرستان اراک شناسایی و با انجام عملیاتی از سوی مأموران پلیس امنیت عمومی استان دستگیر شد.

او با تأکید بر برخورد قاطع پلیس با انتشار دهندگان شایعات و اخبار جعلی از سوی فرد و یا افراد در شبکه های مختلف فضای مجازی به منظور پیشگیری از تشویش اذهان عمومی و نگرانی شهروندان ادامه داد: یمتهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی گردید.

ج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 958

به "دستگیری شایعه پرداز کرونایی در اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری شایعه پرداز کرونایی در اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید