دیپلمات یمنی: خطر امارات بیشتر از خطری است که ایران ایجاد می نماید

به گزارش مجله جگوار، ایسنا نوشت: سفیر دولت مستعفی یمن در اردن گفت، خطر امارات علیه یمن بیش از خطری است که ایران ایجاد می نماید.

دیپلمات یمنی: خطر امارات بیشتر از خطری است که ایران ایجاد می نماید

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، علی العمرانی، سفیر دولت مستعفی یمن در اردن توییت کرد: خطر امارات برای یمن بیش از خطر ایران است، هیچ کسی حتی در بدترین کابوس ها هم چنین چیزی را پیش بینی نمی کرد.

العمرانی در ادامه نوشت، همه یمنی ها حتی آنهایی که امارات به وسیله منافع شخصی برای خریدن سکوت یا وفاداری شان آنها را به خود وابسته نموده، این مسأله را می دانند. زمانی که این چنین از برادرانمان صحبت می کنیم، به شدت احساس تاسف داریم، اما واقعیت تلخ تر از زهر است، مسأله در خصوص یک وطن به نام یمن است که ما چیزی به جز آن نداریم.

سفیر دولت مستعفی یمن در اردن در توییت دیگری نوشت: آیا ممکن است امارات به خاطر منافع خود، منافع یمن و ائتلاف عربی فورا از برنامه هایش در یمن دست بکشد، این مساله ای است که به آن امید داریم و پیش از این نیز درباره آن صحبت کردیم، اما به نظر می رسد متاسفانه کار از کار گذشته است.

دولت مستعفی یمن امارات را مسئول بر هم زدن وضعیت نظامی استان شبوه در جنوب شرق یمن دانست.

پیشتر راجح بادی، سخنگوی دولت مستعفی یمن در تبادل نظر با خبرگزاری سبأ تاکید نمود: فرماندهی نیروهای اماراتی در منطقه بلحاف در استان شبوه مسئول بر هم زدن وضعیت نظامی و کوشش برای یورش به شهر عتق، مرکز استان شبوه است.

راجح بادی اضافه نمود: امارات با وجود کوشش های گسترده عربستان برای انتها دادن به بحران و توقف تنش های نظامی، برای برهم زدن اوضاع در عتق مبادرت ورزیده است.

عصر پنج شنبه درگیری هایی در اطراف شهر عتق مرکز استان شبوه میان نیروهای دولت مستعفی یمن و نیروهای شورای انتقالی تحت حمایت امارات به وقوع پیوست. نیروهای شورای انتقالی که اواسط ماه جاری میلادی کنترل استان ابین و عدن را به دست گرفته بودند، این بار کوشش کردند کنترل استان شبوه را به دست آوردند.

امارات در ابتدا با عنوان حمایت از دولت مستعفی یمن، در ائتلاف تحت امر عربستان علیه یمن شرکت کرد، اما پس از آنکه با وجود هزینه های بسیار نتوانست به اهداف این ائتلاف دست یابد، راهی جدا از ائتلاف را در پیش گرفته و نیروهای مورد حمایت امارات با نیروهای دولت مستعفی یمن در استان های جنوبی کشور جهت سیطره بر این استان ها درگیر هستند.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 1 مهر 1398 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 289

به "دیپلمات یمنی: خطر امارات بیشتر از خطری است که ایران ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات یمنی: خطر امارات بیشتر از خطری است که ایران ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید