راه اندازی ائتلاف بین المللی آزادی رسانه

به گزارش مجله جگوار، وزیران خارجه انگلیس و کانادا از راه اندازی ائتلاف بین المللی آزادی رسانه برای رسیدگی به حملاتی علیه روزنامه نگاران و قرار دادن آنها در کانون توجه خبر دادند.

راه اندازی ائتلاف بین المللی آزادی رسانه

به گزارش مجله جگوار، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این بیانیه در پی برگزاری کنفرانس جهانی آزادی رسانه در لندن منتشر شد که به میزبانی مشترک جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس و کریستیا فریلند، وزیر خارجه کانادا بود.

در این بیانیه آمده است: این ائتلاف توسط دولت هایی تشکیل خواهد شد که پایبند به تعهدی می شوند تا زمانی که آزادی رسانه در معرض خطر قرار گرفت وارد عمل شوند و سردمدار حفظ آن در جهان باشند. لیست دولت های مشارکت کننده در این ائتلاف سپتامبر در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل اعلام می شود.

کنفرانس جهانی آزادی رسانه سالانه برگزار می شود و کانادا در 2020 میزبان بعدی است. جرمی هانت در این بیانیه تاکید کرد: خوش وقت هستم که این دولت ها به اقدام قاطع و همکاری به عنوان یک جامعه بین المللی و ایجاد جو ایمن تر برای روزنامه نگاران در سراسر جهان متعهد می شوند. این ائتلاف جدید با تاباندن نوری به سوی حملاتی که روزنامه نگاران را هدف می گیرد، برای تغییر محاسبات سیاسی و افزایش فشار بر کسانی است که آزادی رسانه را نقض می کنند، اقدام خواهد کرد.

کنفرانس آزادی رسانه، رهبران جهان، کارشناسان حوزه رسانه، روزنامه نگاران، جامعه مدنی و چهره های آکادمیک را گردهم جمع می کند. با این حال وزارت خارجه انگلیس اجازه حضور به خبرگزاری اسپوتنیک و شبکه راشا تودی روسیه را نداد و در توجیه آن به نقش فعال آنها در اشاعه ضد اطلاعات اشاره کرد. کمیته حفاظت از روزنامه نگاران این اقدام را تصمیمی غیر سازنده دانست که به اعمال محدودیت های بیشتر علیه رسانه ها می انجامد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 470

به "راه اندازی ائتلاف بین المللی آزادی رسانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی ائتلاف بین المللی آزادی رسانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید