ریزش سنگین وال استریت ، بوئینگ پیشتاز سقوط سهام در آمریکا

به گزارش مجله جگوار، حال و هوای بازارهای مالی آمریکا همچنان بهم ریخته است و بازارهای وال استریت با یک سقوط سنگین روبرو شدند تا بخشی از سود بزرگ 3 روز قبل خود را از دست داده و هفته پرنوسان خود را به سرانجام ببرند.

ریزش سنگین وال استریت ، بوئینگ پیشتاز سقوط سهام در آمریکا

به گزارش مجله جگوار مهر به نقل از سی ان بی سی نوشت: در انتها معاملات روز جمعه به وقت آمریکا (بامداد شنبه نهم فروردین به وقت تهران) بازارهای وال استریت با یک سقوط سنگین روبرو شدند تا بخشی از سود بزرگ 3 روز قبل خود را از دست داده و هفته پرنوسان خود را به انتها ببرند.

پس از اینکه گزارشات نشان داد آمریکا به کشوری با بیشترین تعداد مبتلایان تأیید شده به ویروس کرونا تبدیل شده است، حال وهوای بازارهای مالی این کشور به هم ریخت.

میانگین صنعتی داوجونز 915.39 واحد یا 4.1 درصد سقوط کرد و به 21636.78 واحد بازگشت. اس اندپی 500 هم با یک سقوط سنگین 3.4 درصدی به 2541.47 واحد بازگشت، در حالی که کامپوزیت نزدک با 3.7 درصد سقوط در 7502.38 واحد بسته شد.

بوئینگ با سقوط سنگین 10.3 درصدی پیشتاز سقوط سهام در آمریکا بود. سهام شرکت های شورون و دیزنی هر کدام 8 درصد سقوط کردند. سهام بوئینگ پس از آن سقوط که استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت که این هواپیماساز به دنبال به دست آوردن تزریق پول دولت و خرید سهام شرکت توسط خزانه داری نیست.

با این همه این هفته با تمام نوسان هایش هفته خوبی برای سهام آمریکا بود. داوجونز 12.8 درصد در این هفته رشد کرد تا بهترین هفته خود از 1938 تا به امروز را به ثبت برساند. اس اندپی با رشد 10.3 درصدی بهترین هفته خود از مارس 2009 را ثبت کرد. کامپوزیت نزدک هم بهترین هفته خود در 11 سال اخیر را ثبت کرد و 9.1 درصد بالا آمد.

  • بورس های جهان با قول ترامپ صعودی شدند
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 949

به "ریزش سنگین وال استریت ، بوئینگ پیشتاز سقوط سهام در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش سنگین وال استریت ، بوئینگ پیشتاز سقوط سهام در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید