زمین لرزه 5.5 ریشتری در هرمزگان، تا به امروز تلفاتی گزارش نشده است

به گزارش مجله جگوار، بامداد شنبه (27 دی) زمین لرزه ای به بزرگی 5/5 ریشتر در عمق 19 کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.

زمین لرزه 5.5 ریشتری در هرمزگان، تا به امروز تلفاتی گزارش نشده است

به گزارش خبرنگاران، این زلزله ساعت 01:01 بامداد شنبه (27 دی) در 28 کیلومتری کنگ، 34 کیلومتری بندر لنگه و 45 کیلومتری جزیره تنب عظیم در استان هرمزگان اتفاق افتاده است و در پی آن، تیم های ارزیاب به مناطقی که زمین لرزه بیشتر در آنها احساس شده است، اعزام شده اند.

در پی این زمین لرزه که در 120 کیلومتری بندرعباس - مرکز استان هرمزگان - اتفاق افتاده، روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اورژانس هرمزگان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران گفت که تا به امروز تلفات جانی و اقتصادی از شهرستان های مختلف این استان گزارش نشده است.

تیم های ارزیاب اورژانس در بندر کنگ و بندر خمیر مستقر شده اند و نیروهای اورژانس در این دو بندر و همچنین در بندر لنگه و دیگر مناطقی که احتمال وقوع پس لرزه ها در آنها وجود دارد، در حالت آماده باش هستند.

به گفته روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اورژانس هرمزگان، تا لحظه انتشار این خبر هیچگونه تلفاتی از جانب تیم های ارزیاب گزارش نشده است، اما ارزیابی های دقیق تر در مناطقی که زمین لرزه بیشتر در آنها احساس شده است، همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگاران، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور نیز گفت: سه بیمارستان بندر خمیر، بندر لنگه و جزیره قشم در آماده باش کامل قرار دارند و آماده پذیرش مصدومان احتاقتصادی زلزله هستند.

به گفته وی، اورژانس دریایی نیز با ظرفیت کامل آماده خدمت رسانی به شناورهایی است که محتمل است از این زلزله آسیب دیده باشند.

سخنگوی اورژانس کشور همچنین با بیان اینکه به خاطر بدی آب و هوا، تمام بنادر به غیر از بندر پل، جهت شناورهای سبک بسته بوده است، اضافه نمود: تا لحظه انتشار این خبر هیچگونه تلفاتی از جانب تیم های ارزیاب گزارش نشده است، اما ارزیابی های دقیق تر در مناطقی که زمین لرزه بیشتر در آنها احساس شده است، همچنان ادامه دارد.

ساعتی بعد از وقوع این حادثه، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تأیید کرد که تا به امروز هیچ مصدوم و خسارتی در پی وقوع این زمین لرزه اعلام نشده است و طبق استعلام از استانداری هرمزگان، تمامی مسیرها باز هستند و بنا بر اعلام بیمارستان ها، هیچ مصدومی تا به امروز به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه نداشته است.

بر اساس این گزارش، حوالی ساعت دو و نیم بامداد شنبه، وزارت بهداشت اطلاع داد که جلسه مدیریت بحران شهرستان بندر خمیر به منظور پایش خسارات و تلفات احتاقتصادی زلزله استان هرمزگان، در مرکز بهداشت این شهرستان برگزار شده است.

طبق اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در ساعت 2:54 بامداد شنبه (27 دی) یعنی یک ساعت و 53 دقیقه بعد از زمین لرزه اولیه در استان هرمزگان، زلزله دیگری به عظیمی 3.8 ریشتر در عمق 9 کیلومتری زمین در حوالی زمین لرزه قبلی رخ داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1467

به "زمین لرزه 5.5 ریشتری در هرمزگان، تا به امروز تلفاتی گزارش نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین لرزه 5.5 ریشتری در هرمزگان، تا به امروز تلفاتی گزارش نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید