عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش بابت حذف دختران از کتاب ریاضی

به گزارش مجله جگوار، وزیر آموزش و پرورش بابت حذف تصویر دختران از روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی کرد.

عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش بابت حذف دختران از کتاب ریاضی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران آنللاین به نقل از ایسنا، صبح امروز وزیر آموزش وپرورش در ششمین برنامه تبادل نظری هفته که باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش وپرورش و سایر دستگاه های دولتی و با موضوع تبادل نظر بر محور تحول که با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور، اعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، مدیران کل آموزش وپرورش استان ها و بیش از 750نفر از مدیران مناطق آموزش وپرورش کشور به صورت ویدئو کنفرانس و به وسیله بستر شبکه شاد برگزار گردید، اظهار کرد: در آموزش وپرورش تربیت نسل آینده را به زنان محول کردیم زیرا بیش از 60 درصد نیروهای آموزش و پرورش را زنان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: لذا ساختن آینده، نسل نو و شکل گیری شخصیت و هویت نسل آنان چه در مقام مادر چه در مقام معلم، زنان نقش ویژه ای دارند. همچنین بیش از نیمی از دانش آموزان کشور هم دختران هستند لذا تبعیض دیرینه جنسیتی که در دسترسی به آموزش وجود داشت به طورکامل بر طرف شده است و امروز هیچ دختری در هیچ نقطه ای از ایران محروم از تحصیل نیست.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اگر فکر کنیم که پایه اصلی عدالت اجتماعی در توزیع برابر فرصت های یادگیری است، فرصت های یادگیری خوبی را در برابر دختران قرار دادیم و آثارش را نیز مشاهده می کنیم و در مسابقات و المپیادها بیش از نیمی از شرکت کنندگان دختران هستند.

وی ادامه داد: یک بی سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام شده است لذا از این بابت عذرخواهی می کنیم و آن را اصلاح می کنیم. اعتقاد داریم که در این شرایط سخت به تمام فعالیت هایی که آموزش وپرورش با تمرکز بر دختران انجام می دهد، توجه گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1243

به "عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش بابت حذف دختران از کتاب ریاضی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی وزیر آموزش و پرورش بابت حذف دختران از کتاب ریاضی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید