لزوم جنبش کاهش هزینه ها در برنامه های شهرداری

به گزارش مجله جگوار، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران در جریان آنالیز برنامه سوم توسعه شهر تهران گفت: طبق محاسبات ما چنانچه با همین روند پیش برویم حداقل کل هزینه های شهرداری حدود 22 هزار میلیارد تومان خواهد بود این در حالی است که تنها 17 هزار میلیارد درآمد داریم.

لزوم جنبش کاهش هزینه ها در برنامه های شهرداری

وی اضافه نمود: با همین روال و روی کاغذ 5 هزار میلیارد در سال آینده کسری بودجه خواهیم داشت بر این اساس می توان ادعا کرد که هر آنچه ما امروز تصویب می کنیم با چالش روبرو خواهد بود چرا که بودجه نداریم.

فراهانی با ارائه پیشنهاداتی گفت: تنها راه ما جنبش کاهش هزینه است، در این راستا چنانچه هزینه های سازمان ها و شرکت های شهرداری کاهش نیابد و این موضوع به عنوان شعار شهرداری در نیاید و ترمیم اساسی صورت نگیرد مدیریت شهری با چالش روبرو خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از روال هزینه کرد سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری مطرح کرد: قالب سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری در مجموع نزدیک به 3 هزار میلیارد یاری زیان دریافت می نمایند و تنها حدود 300 میلیون تومان یعنی 10 درصد یاری زیانی که پرداخت می شود به سیستم و صندوق شهرداری به عنوان درآمد باز می شود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر اضافه نمود: این روال با اهداف تاسیس سازمان ها و شرکت ها تناقض دارد. بعضی از این سازمان ها به شهرداری خدمات ارائه می نمایند اما به واسطه مدیریت غلط سال های گذشته، بسیاری از این شرکت ها و سازمان ها زیان ده هستند؛ در صورتی که می توانستند سود بدهند و بهره وری داشته باشند و درآمدهای جدیدی تعریف نمایند اما این کار را به دلایل مختلف نکردند و بدهی های زیادی هم به بار آوردند.

فراهانی خاطر نشان کرد: شورا به این موضوع حساس است و می خواهد در طول سال های برنامه سوم به مرور این یاری زیان کاهش پیدا کند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی نیز در ادامه این جلسه علنی گفت: تهران راهی به جز سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران خارجی ندارد و ضرورت دارد شهردار محترم هر دو هفته یکبار در جلسه ای با حضور معاونین به مسئله سرمایه گذاری بپردازد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 129

به "لزوم جنبش کاهش هزینه ها در برنامه های شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم جنبش کاهش هزینه ها در برنامه های شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید