مقاله: مهارت ارتباط موثر؛ چگونه با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنیم؟

به گزارش مجله جگوار، شاید برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود بخواهید تقلب کرده و آنچه که مخاطب دوست دارد بشنود را به او بگویید. شاید تقلب و دستکاری در کوتاه مدت جواب دهد، اما زمانی که دیگران متوجه کار شما شوند، از روش های شما بیزار شده و شما اعتبار خود را از دست خواهید داد.

مقاله: مهارت ارتباط موثر؛ چگونه با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنیم؟

قبل از اینکه حرفی بزنید، یک لحظه به آن فکر کرده و سؤالات زیر را از خود بپرسید:

این یکی از سخت ترین کارها برای حفظ ارتباط موثر است. همه افراد بر این باورند که دیدگاه آنها بهترین راه ممکن برای درک جهان است! طبیعتاً اختلاف نظر امری اجتناب ناپذیر است. با این حال اگر می خواهید ارتباطی موثر داشته باشید، نصیحت های رایگان خود را برای خودتان نگه دارید، مگر اینکه از شما درخواست کمک شود.

یکی از اشتباهات افراد در برقراری ارتباط، پرحرفی و پرگویی است. دیگران علاقه ای به درازگویی و طول و تفصیل در کلام ندارند، به خصوص اگر فرد بخواهد ضعف و سطحی بودن ایده های خود را با کلمات غیر ضروری پنهان کند.

اگر احساس می کنید استدلال و نظر دیگران در رابطه با موضوع مورد نظر، بهتر از شماست، از آنها بخواهید که درباره آن بیشتر توضیح داده تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

از کنایه و جملات طعنه آمیز اجتناب کنید. درعوض، با مثبت اندیشی به یک ویژگی خوب مخاطب خود فکر کرده و آن را با او در میان بگذارید.

منبع مقاله: مهارت ارتباط موثر؛ چگونه با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنیم؟

انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1869

به "مقاله: مهارت ارتباط موثر؛ چگونه با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: مهارت ارتباط موثر؛ چگونه با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید