هشدار روسیه: یا نسخه روسی یاری های انسانی به سوریه و یا دیگر هیچ

به گزارش مجله جگوار، نماینده دائم روسیه در شورای امنیت گفت: پیش نویس قطعنامه مسکو درباره ارائه یاری های بشردوستانه فرامرزی به سوریه جایگزینی برای سند پیشنهادی بلژیک، آلمان و کویت است و در صورت شکست طرح روسی، این مکانیزم تمدید نخواهد شد.

هشدار روسیه: یا نسخه روسی یاری های انسانی به سوریه و یا دیگر هیچ

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل شب گذشته در نیویورک در جمع خبرنگاران گفت که این کشور در تاریخ 19 دسامبر (28 آذر ماه) پیش نویس قطعنامه پیشهادی خود درباره نحوه ارائه یاری های بشرمحبت آمیز فرامرزی به سوریه را در شورای امنیت به رأی خواهد گذاشت، که این گزینه جایگزینی برای پیش نویس سند پیشنهادی از طرف بلژیک، آلمان و کویت است.

لازم به یادآوری است که به موازات این اقدام روسیه، سه کشور: بلژیک ، کویت و آلمان نیز پیش نویس قطعنامه ای را در این رابطه آماده کرد ه اند .

نبنزیا گفت: ما هرگز علاقه ای به عملیات به اصطلاح فرامرزی نداشتیم ، ولی با توجه به شرایط زمینی در سوریه این کار را انجام دادیم. اکنون اوضاع در سوریه به طرز چشمگیری تغییر نموده است و دولت کنترل بیشتر مناطق این کشور را در اختیار دارد.

نماینده روسیه اضافه نمود: بر این اساس ، ما پیش نویس قطعنامه خود را آماده نموده ایم که تمدید مکانیزم فعلی به مدت شش ماه (و نه برای یک سال، آنطور که آلمان ، بلژیک و کویت پیشنهاد می نمایند) و حفظ دو ایستگاه ضروری ورود مرزی از چهار مورد فعلی را در نظر گرفته است. ما امیدواریم که در 19 دسامبر، روزی که مدت اعتبار قطعنامه قبلی مربوط به ارائه یاری های انسان محبت آمیز به سوریه به سرانجام می رسد ، بتوانیم این قطعنامه ساده ، روشن و واضح را به تصویب برسانیم.

این دیپلمات بلندپایه شرح داد: اگر این سند تصویب گردد، ظرف شش ماه شورای امنیت خواهد دید که اوضاع در سوریه چه تغییراتی خواهد نمود و کدام مسیرهای ارائه یاری های بشرمحبت آمیز به کسانی که هنوز به آنها نیاز دارند ، برای این اهداف مناسب تر خواهد بود.

قطعنامه پیشنهادی بلژیک، کویت و آلمان، برای روسیه غیر قابل قبول است

نبنزیا تاکید نمود که در صورت عدم تصویب پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره این موضوع ، مکانیسم تأمین یاری های فرامرزی به سوریه به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

وی گفت: پیش نویس قطعنامه پیشنهادی دیگر برای ما قابل قبول نیست. اگر چنین گردد که طرح ما شکست بخورد ، این بدان معنی است که این مکانیزم تمدید نخواهد شد و من نمی دانم که چه کسی برنده چنین وضعیتی خواهد شد.

به عقیده نماینده دائم روسیه در سازمان ملل ، اگر قطعنامه روسی تصویب نگردد، به سادگی به همه نشان خواهد داد که این موضوع تنها بازی سیاسی بوده و شرکای غربی ما به هیچ وجه نگران یاری های بشرمحبت آمیز به مردم سوریه نیستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 667

به "هشدار روسیه: یا نسخه روسی یاری های انسانی به سوریه و یا دیگر هیچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه: یا نسخه روسی یاری های انسانی به سوریه و یا دیگر هیچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید