واکنش آمریکا به تصمیم جنجالی اشرف غنی

به گزارش مجله جگوار، ایسنا نوشت: نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان گفت، ایالات متحده انتظار دارد که مذاکرات بین افغان ها در روزهای آینده همزمان با تکمیل فرایند آزادی باقی زندانیان طالبان از سوی کابل شروع گردد.

واکنش آمریکا به تصمیم جنجالی اشرف غنی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در توئیتی نوشت: ما از بیانیه آخر لویه جرگه و تصمیم اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان درباره آزادی باقی زندانیان طالبان استقبال می کنیم. در روزهای آینده انتظار داریم که آزادی زندانیان تکمیل شده و مذاکرات بین افغان ها با آمدن گروه طالبان از دوحه شروع گردد.

وی ادامه داد: یک فرصت تاریخی برای صلح در این کشور جنگ زده خودش را نشان داده است. طرف های درگیر برای دستیابی به توافقی بر روی یک نقشه راه سیاسی و یک آتش بس دائمی و جامع به منظور انتها جنگ در افغانستان به زودی تشکیل جلسه می دهند.

خلیلزاد اضافه نمود: آمریکا به دنبال یک افغانستان دموکراتیک، متحد و یکپارچه است که تهدیدی برای دنیا محسوب نگردد و آزادی زندانیان طالبان همه را یک گام به این هدف نزدیکتر می نماید.

روز یکشنبه، لویه جرگه قطعنامه ای را برای آزادی باقی زندانیان طالبان در بند دولت کابل منتشر کرد که هدفی جز شروع سریع برای مذاکرات متوقف شده صلح ندارد.

آزادی زندانیان بخشی از توافق فوریه آمریکا و طالبان است.

312 311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1190

به "واکنش آمریکا به تصمیم جنجالی اشرف غنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به تصمیم جنجالی اشرف غنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید