واکنش کردستان عراق به حمله به پایگاه التاجی بغداد

به گزارش مجله جگوار، رئیس منطقه کردستان عراق حمله راکتی به پایگاه التاجی واقع در 30 کیلومتری شمال بغداد را محکوم و تأکید کرد که تشدید اوضاع به ضرر عراق و منطقه است.

واکنش کردستان عراق به حمله به پایگاه التاجی بغداد

به گزارش گروه بین الملل مجله جگوار، نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق امروز پنجشنبه تأکید کرد که حمله راکتی به پایگاه نیروهای ائتلاف بین المللی در بغداد، شرایط کشور را در معرض خطر قرار می دهد.

بارزانی گفت: ما حمله راکتی به نیروهای ائتلاف بین المللی حاضر در اردوگاه التاجی بغداد که به کشته و زخمی شدن تعدادی از این نیروها منجر شد، محکوم می کنیم.

طبق گزارش وبگاه السومریه نیوز، بارزانی اضافه کرد که این حمله حادثه خطرناکی است که به منافع عراق آسیب زده و شرایط کشور را در معرض خطر قرار می دهد به ویژه اینکه تروریسم همچنان تهدیدی حقیقی است و داعش همچنان تهدیدی جدی برای امنیت عراق و منطقه است و نابودی آن نیز به همکاری و حمایت ائتلاف بین المللی احتیاج دارد.

بارزانی در ادامه از نهادهای مربوطه خواست عاملان این حمله را تحت تعقیب قرار داده و آن ها را به دستگاه قضایی تحویل دهند تا از تکرار چنین حملاتی که به تنش و بحرانی شدن اوضاع منجر می گردد، جلوگیری به عمل آید.

همچنین شادمان بارزانی نخست وزیر کردستان عراق نیز در بیانیه ای حمله به پایگاه التاجی را محکوم و تأکید کرد که تشدید اوضاع در منطقه به ضرر عراق و ملت های منطقه است.

بنابر گزارش وبگاه بغداد الیوم، بارزانی گفت: چنین اقداماتی زمینه را برای تقویت گروه های افراطی فراهم می نماید حال آنکه تهدیدات تروریستی در عراق و منطقه همچنان پابر جاست.

وی اضافه کرد که عراق با مسائل بهداشتی، مالی و امنیتی روبرو است و هر گونه تشدید اوضاع به ضرر عراق و ملت های منطقه است.

او ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی نهادهای ملی در منطقه و نیروهای ائتلاف بین المللی جلوی هر گونه عملیات های خرابکارانه گرفته گردد.

تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت حمله راکتی شب گذشته به پایگاه التاجی در شمال بغداد را که در آن دو نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند، برعهده نگرفته است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 907

به "واکنش کردستان عراق به حمله به پایگاه التاجی بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کردستان عراق به حمله به پایگاه التاجی بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید