شرایط کرونا ویروس در دانشگاه های آمریکا، ابتلای چند دانشجو به کرونا ویروس

به گزارش مجله جگوار، شرایط شیوع کرونا ویروس به اندازه ای گسترده شده که دانشگاه های سراسر جهان در شرایط اضطراری قرار گرفته اند و تا به امروز چندین مورد دانشجوی مبتلا به این ویروس هم شناسایی شده است.

شرایط کرونا ویروس در دانشگاه های آمریکا، ابتلای چند دانشجو به کرونا ویروس

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا 2019 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش مجله جگوار، گزارش ها حاکی از آن است که دو تن از دانشجویان دانشگاهمیامی احتمالا به بیماری کرونا مبتلا شده اند. این دو دانشجو منتظر اعلام نتایج دقیق ابتلای خود به این بیماری هستند.

دو دانشجوی مشکوک به کرونا ویروس به چین سفر نموده بودند و یکی از آن ها که ملیت چینی دارد، علائمی شبیه به تب داشت.

البته گفته شده که حال دانشجویان بهتر شده ولی نتایج آزمایش آنها تا یک هفته معین نخواهد شد.

دانشگاه های آمریکا هر کدام تدبیرهایی را برای مقابله با کروناویروس اندیشیده اند.

دانشجویان دانشگاه آریزونا که بیش از 13 هزار و 300 دانشجوی خارجی دارد، خواهان لغو کلاس های دانشگاه شده اند. زیرا یکی از اعضای این دانشگاه به ویروس کرونا مبتلا شده است.

این دانشگاه، سفر به چین را هم برای دانشجویان خود ممنوع اعلام نموده است.

دانشگاه نیویورک که بیشترین تعداد دانشجوی خارجی با جمعیتی معادل 20 هزار نفر را دارد، گفته که پرسنل این دانشگاه کاملا نسبت به این بیماری هوشیار و مطلع هستند.

در همین حال، بسیاری از دانشگاه های آمریکا به شدت در حال نظارت بر دانشجویانی هستند که پس از تعطیلات زمستانی از سفر بازگشته اند.

دانشگاه میشیگان هم محدودیت های جدیدی را برای سفر دانشجویان اعمال نموده و گفته که دانشجویان نمی توانند به چین سفر نمایند.

اغلب دانشگاه های آمریکا سیاست های مشابهی را پیش گرفته اند و تبلیغات گسترده ای را برای دانشجویان انجام می دهند تا آنها را نسبت به کرونا ویروس مطلع سازند.

بنا به اطلاعات منتشر شده از موسسه بین المللی تحصیلات آمریکا، هم اکنون بیش از یک میلیون دانشجوی خارجی در این کشور مشغول به تحصیل هستند که 370 هزار نفر از آنها را چینی ها دربرمی گیرند.

دانشگاه های فیلادلفیا هم سفر به چین را برای دانشجویان محدود نموده اند. به عنوان مثال دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا که قصد تحصیل در چین در بهار پیش رو را داشته اند، برنامه های تحصیل خود را لغو نموده اند.

دانشگاه راتگرز در نیوجرسی نیز سفر دانشجویان، اساتید و پرسنل دانشگاه به چین را محدود نموده است. حتی اگر این سفر به قصد تدریس، تحصیل و یا شرکت در کنفرانس باشد.

دانشگاه تمپل هم سفر دانشجویان به چین را به حال تعلیق درآورد.

شرایط هشدار در دانشگاه های کانادا هم دیده می گردد. به نحوی که وزارت بهداشت کانادا مورد سوم ابتلا به کرونا ویروس در انتاریو را گزارش داد. دانشگاه وسترن همچنان شرایط شیوع این ویروس را زیر نظر گرفته است.

این فرد سوم دانشجوی دانشگاه وسترن کانادا است. این دانشجو نیز از چین بازگشته است.

وی پیش از نشان دادن هرگونه علائم ابتلا به کرونا ویروس، خود در خانه باقی ماند و اقدامات پزشکی لازم را انجام داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 786

به "شرایط کرونا ویروس در دانشگاه های آمریکا، ابتلای چند دانشجو به کرونا ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کرونا ویروس در دانشگاه های آمریکا، ابتلای چند دانشجو به کرونا ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید