چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

به گزارش مجله جگوار، یک مشاور تحصیلی به چند سوال پر تکرار داوطلبان کنکوری درباره نحوه زمان بندی و تست زنی در جلسه کنکور پاسخ داد.

چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟

هادی رضا زاده، مشاور تحصیلی و کنکور در گفت وگو با اظهار کرد: برای کسب رتبه خوب در جلسه آزمون باید روی 50 تا 60 درصد سوالات ساده و متوسط وقت گذاشت. هر سوالی حدود 40 ثانیه زمان می برد. این کار در همه درس ها باعث می گردد که در هر درسی حدود 10 تا 20 دقیقه درس را ذخیره نموده اید و به این وسیله یک ساعت را ذخیره نموده اید.

او ادامه داد: وقتی 50 تا 60 دقیقه وقت اضافه بیاوردید این زمان را بین درس های دیگر پخش می کنید؛ به این ترتیب دو درس اختصاصی بالای 70 درصد می زنید و دو درس اختصاصی را روی 55 تا 60 درصد نگاه می دارید در نهایت رتبه زیر 500 می گردد. با همین تکنیک می توانید تمام دروس اختصاصی و عمومی را روی حالت نرمال نگاه دارید.

نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیئت عالی تجدیدنظر وزارت علوم منصوب شدند

رضازاده گفت: دانش آموز باید از سال نهم و دهم آغاز کند تا قبولی او در کنکور تضمین گردد. بی رقبتی به درس خواندن امروز خیلی شایع شده است و باید به فکر حل این مشکل بود؛ چرا که آغاز کردن از سال پایه برای قبولی در کنکور خیلی تاثیرگذار است.

این مشاور تحصیلی توضیح داد: تاکید زیاد والدین به دانش آموز برای درس خواندن خیلی اثر منفی دارد؛ چراکه باعث لج و لجبازی دانش آموز می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 948

به "چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید