چین مقصد 37 میلیون بشکه نفت آمریکا شد!

به گزارش مجله جگوار، چین نفتکش هایی را رزرو نموده که قادرند طی ماه آینده 37 میلیون بشکه نفت خام را از آمریکا وارد نمایند.

چین مقصد 37 میلیون بشکه نفت آمریکا شد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایبِنا، این میزان واردات برای چین یک رکورد محسوب خواهد شد و این در حالی است که تنش ها مابین طرفین تشدید شده و پکن در راستای پایبندی به تعهدات خود تحت توافق تجاری که سال گذشته با واشگتن منعقد کرد، اقدام به چنین کاری خواهد نمود.

براساس گزارش بلومبرگ، چین متعهد است که در امسال حدود 18.5 میلیارد محصولات انرژی مازاد از آمریکا خریداری نموده و این مبلغ سال آینده نیز 33.9 میلیارد دلار خواهد بود. محصولات مذکور از نفت خام و گاز طبیعی مایع تا زغال سنگ و فرآورده های نفتی متغیر است. با این حال، پاندمی ویروس کرونا تقاضای جهانی را از هم پاشیده است؛ تقاضایی که به مصرف این محصولات یاری می کرد و حالا پکن برای پایبندی به تعهدات خود کار به مراتب سخت تری پیش رو دارد.

حتی پیش از پاندمی در مورد توانایی چین برای خرید این میزان محصولات انرژی ابهاماتی وجود داشت. افزایش موجود انبارهای نفت و گاز طبیعی مایع و همچنین قیمت به مراتب بالاتر گاز آمریکا از جمله عوامل این ابهامات تلقی می شد.

اما نکته جالب توجه این است که با وجود این موضوع، مجموع واردات نفت چین در نیمه نخست سال بیشتر از زمان مشابه سال گذشته بود. در واقع براساس آمارها، چین به طور میانگین روزانه 10.78 میلیون بشکه نفت از آمریکا وارد نموده که با وجود پاندمی، در مقایسه با سال 2019، 10 درصد بیشتر است.

همچنین واردات نفت چین از آمریکا نیز افزایش یافته به طوری که پکن در نیمه نخست سال 5 میلیون تن یا معادل روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت وارد نموده که در مقایسه با رقم سال گذشته بیشتر است اما نسبت به توافق اجرا شده با واشنگتن همچنان رقم پایینی محسوب می گردد. چین تا ماه ژوئن تنها حدود پنج درصد از تعهدات خرید را انجام داده که معادل خرید محصولات انرژی به ارزش 1.29 میلیارد دلار است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1207

به "چین مقصد 37 میلیون بشکه نفت آمریکا شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین مقصد 37 میلیون بشکه نفت آمریکا شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید