کانادا: چرا آسمان ایران باز بوده است؟ ، هیچ اطلاعاتی درباره اصابت موشک دوم وجود ندارد

به گزارش مجله جگوار، شب گذشته وزیر امور خارجه و همچنین وزیر حمل و نقل کانادا به صورت مشترک بیانیه ای را درباره خوانش اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی ارائه کردند.

کانادا: چرا آسمان ایران باز بوده است؟ ، هیچ اطلاعاتی درباره اصابت موشک دوم وجود ندارد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش گروه مالی مجله جگوار به نقل از پایگاه رسمی اینترنتی دولتی کانادا، مارک گارنئو، وزیر حمل و نقل و فرانسیس فیلیپ شامپین، وزیر امور خارجه کانادا، در پی ارائه اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی که در دی ماه سال گذشته در ایران سقوط کرد به صورت مشترک بیانیه ای را منتشر کردند.

در این بیانیه آمده است کانادا به شدت از کشته شدن کسانی که در حادثه 8 ژانویه امسال و در پی هدف قرار دریافت هواپیمای خطوط هوایی اوکراین PS752 در نزدیکی تهران کشته شدند تحت تاثیر نهاده شد.

این وزرای کانادایی اعلام کردند که از مجموع 176 نفری که در این حادثه جان خود را از دست دادند 55 نفر تبعه کانادا بوده و دیگر کشته شدگان نیز رابطه نزدیکی با کانادا داشتند.

ادامه این بیانیه می افزاید دولت کانادا یک کپی از گزارش اطلاعات به دست آمده از خواندن جعبه سیاه این هواپیما را از سازمان هواپیمایی کشوری ایران دریافت نموده است.

وزیر خارجه و حمل و نقل کانادا در بیانیه خود آورده اند که این گزارش اولیه تنها اطلاعات محدود و گزینش شده ای را در قبال این حادثه تاسف بار ارائه نموده و در این گزارش تنها اطلاعات مربوط به پس از اصابت نخستین موشک پدافندی ارائه شده است و هیچ اطلاعاتی درباره اصابت دوم وجود ندارد و اطلاعاتی را ارائه داده که ما پیش از این می دانستیم.

وزرای کانادایی می گویند ما انتظار داریم که جمهوری اسلامی ایران به این سؤال که چرا به طور کلی موشک ها شلیک شده و چرا آسمان این کشور باز بوده است، پاسخ دهد.

این ها سؤالاتی است که کانادا و مردم کانادا و به خصوص خانواده قربانیان این حادثه به دنبال پاسخ آن ها هستند.

در سرانجام بیانیه مشترک وزرای کانادایی آمده است کانادا به درخواست از ایران برای انجام تحقیقات شفاف و کامل ادامه خواهد داد و انتظار داریم این کشور به تعهدات خود عمل نموده و استاندارد های پیوست 13 ایکائو را اجرا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1130

به "کانادا: چرا آسمان ایران باز بوده است؟ ، هیچ اطلاعاتی درباره اصابت موشک دوم وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا: چرا آسمان ایران باز بوده است؟ ، هیچ اطلاعاتی درباره اصابت موشک دوم وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید