56 نفر قربانی رانش زمین در میانمار شدند

بنا به گفته مقامات محلی، در حادثه رانش زمین که تعداد زیادی از خانه های روستایی در جنوب شرقی میانمار را مدفون کرد، دستکم 56 نفر جان خود را از دست دادند.

56 نفر قربانی رانش زمین در میانمار شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از مقامات میانمار امروز (دوشنبه) گفت که آمار تلفات رانش زمین که دهها خانه در روستایی واقع در جنوب شرقی این کشور را مدفون کرد، به 56 نفر افزایش پیدا نموده است.

بنا به گزارش شبکه آمریکایی ای بی سی نیوز، روز آدینه هفته گذشته، رانش زمین، روستایی در شهر پائونگ را هدف قرار داد و زائو زائو هتو یکی از اعضای مجلس پائونگ که اوایل هفته جاری به محل وقوع حادثه رسید، توضیح داد که صبح امروز، سه جسد دیگر پیدا شده است و تعداد تلفات این حادثه به 56 نفر افزایش یافته است.

دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل نیز گفت که سیلاب های فصل موسمی هفته گذشته به آواره شدن بیش از هفت هزار نفر در استان مان میانمار منجر شده است.

از طرف دیگر، علاوه بر تخریب کامل خانه ها در حادثه رانش زمین در پائونگ، خانه های شهرهای دیگر میانمار نیز به طور کامل در این حادثه از بین رفته اند و جاده ها مسدود شده و روستاها در آب فرو رفته است.

طبق گزارش سازمان مللف هفته گذشته، حدود 12 هزار نفر در میانمار آواره شدند و تعداد افرادی که هم اکنون در پناهگاهها اسکان داده شده اند به بیش از 38 هزار نفر رسیده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 17 شهریور 1398 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 259

به "56 نفر قربانی رانش زمین در میانمار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "56 نفر قربانی رانش زمین در میانمار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید