الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی در شبکه LTE اعمال می شوند

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، محمد اکبری در مورد پیاده سازی سامانه نرم افزاری SON بر روی شبکه LTE گفت: این پروژه در 4 فاز تعریف شده است که سه فاز آن را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم و اکنون در حال اجرا فاز 4 هستیم.

الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی در شبکه LTE اعمال می شوند

وی اهداف فازهای قبلی پروژه را راه اندازی شبکه به صورت نرم افزاری روی یک سخت افزار عمومی، پیاده سازی همه اجزاء شبکه بر روی پلتفرم و نهایتا، فراهم سازی بستری که بتوان الگوریتم­های مطرح در حوزه مخابرات سیار و بخش دسترسی رادیویی که بهره­ مند از هوش مصنوعی هستند را پیاده سازی نمود، مطرح کرد.

اکبری گفت: در فاز چهارم این پروژه الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در پلتفرم شبکه پیاده سازی می شوند و نتایج نهایی آنالیز خواهند شد.

اکبری به امکان توسعه خدمات این پروژه در بستر فناوری نسل پنجم (5G) اشاره نمود و گفت: خروجی این پروژه یک پلتفرم نرم افزاری است که می تواند برای تست و توسعه انواع الگوریتم های هوشمند، خصوصا در بخش دسترسی رادیویی، که در شبکه برای کنترل و مدیریت استفاده می شوند مورد بهره برداری قرار گیرد. وی افزود: در ادامه توسعه این پلتفرم می توان سرویسهایی را که عمدتا در نسل پنجم شبکه ارتباطی سیار مورد نظر است بر روی این شبکه ایجاد نموده و صحت عملکردشان را آنالیز نمود.

وی نتایج به دست آمده از پروژه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این پروژه از فناوریهای مرتبط با شبکه 5G و فناوری هایی که حتی برای نسل های آینده مطرح هستند، همچون یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، استفاده شده است و می تواند در آینده برای توسعه و تست الگوریتم ها و خدمات بر روی بستر شبکه ارتباطی سیار و همچنین توسعه کاربردهایی نظیر IoT مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1199

به "الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی در شبکه LTE اعمال می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی در شبکه LTE اعمال می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید