علم و تکنولوژی

جابه&zwnjجایی&zwnjهای باستانی بشر؛ همه ما مهاجر بوده&zwnjایم؟

تحلیل دی ان ای حاصل از استخوان های یافت شده از انسان های باستانی و مقایسۀ آن با نمونه های امروزی داده های جالب توجهی را در خصوص جابه جایی و مهاجرت اجداد باستانی ما ارائه می نمایند. اجداد انسان خردمند امروزی را هوموساپینس می نامند.

18 دی 1399

یک زن ایرانی مسافر کره ماه می&zwnjشود؟

خبرنگاران : اخبار جدید از حضور یک بانوی ایرانی در تیم پروژه فضایی آرتمیس و سفر به کره ماه حکایت می کند.

17 دی 1399

5 تنظیم مهم برای گوشی اندروید که باید انجام دهید

در مطلب زیر شما را با 5 تنظیم مهم که باید روی گوشی اندرویدی خود انجام دهید آشنا می کنیم.

12 دی 1399

خبرنگاران 150 وبینار در خراسان رضوی برگزار گردید

مشهد- خبرنگاران- معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: 150 وبینار آموزشی در موضوعات مختلف کسب و کار طی هفته کارآفرینی در این استان برگزار گردید.

5 دی 1399

بیگی: چک الکترونیک جایگزین چک کاغذی نخواهد شد

یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: چک الکترونیک جایگزین چک کاغذی نخواهد شد و چک کاغذی همچنان در گردش خواهد ماند.

28 آذر 1399

تعبیر خواب خرما - معنی دیدن خرما در خواب چیست؟

تعبیر خواب خرما بطور کلی خوب است و به مفاهیمی چون مال حلال، فرزند صالح، میراث و... اشاره دارد. با تعبیر خواب خوردن خرما، خرمای نارس، خرمای تازه و خشک و درخت خرما با ادامه مطلب همراه باشید.

24 آذر 1399

جاذب جداسازی یک رنگزا از پساب تولید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سحر فروغی راد فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح سنتز و بررسی عملکرد پلیمرهای قالب مولکولی بر پایه نانولوله های هالویزیت در تصفیه پساب مواد رنگزا گفت: علت انتخاب این پروژه در حقیقت مسئله...

22 آذر 1399

اپل از جدیدترین رایانه های مک رونمایی کرد

شرکت آمریکایی اپل مدلهای جدید رایانه مک را که در آنها به جای اینتل، از پردازنده های ساخت خود این شرکت استفاده شده است، رونمایی کرد.

22 آذر 1399

افزایش خودکشی نوجوانان؛ این یک هشدار است

هفته گذشته، وقتی پس از ماجرای پسر 11 ساله دیری و بعد نوجوانی در کنگان، با شیوا دولت آبادی، روانشناس و فعال حوزه حمایت از بچه ها گفتگو کردیم، یکی از سوال ها این بود: این ترس وجود دارد که نوع پرداختن به خبر خودکشی از قضا باعث تسری بیشتر آن شود و در میان کسانی...

14 آذر 1399

آیا هوش مصنوعی تصمیمات ما را مدیریت می نماید؟

با وجود این که مدت زیادی از ورود هوش مصنوعی به زندگی ما نمی گذرد، اما به نظر می رسد هوش مصنوعی به یکی از مهمترین بخش های زندگی ما تبدیل شده و حتی به نظر می رسد این هوش مصنوعیست که تصمیمات ما را مدیریت می نماید.

11 آذر 1399

دستگاه تحریمی تخلیه و بارگیری کانتینر بندری بومی سازی شد

گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان اقدام به بومی سازی تجهیزات بندری برای تخلیه و بارگیری کانتینرها نموده است که به گفته آنها این نوع تجهیزات جزو اقلام تحریمی به شمار می رود.

10 آذر 1399

بحران کرونا؛ فرصت طلایی مسلمانان برای همگرایی

خبرگزاری خبرنگاران- رییس سابق سازمان دیانت ترکیه گفت: بحران کرونا تغییراتی اساسی در ساختار جوامع انسانی به وجود می آورد و فرصت طلایی برای مسلمانان در راستا همگرایی است.

8 آذر 1399

بازداشت عامل ترویج چالش مومو در بابل

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از شناسایی عامل ترویج بازی مومو که به انگیزه سرگرمی و ایجاد وحشت در همسالان خود مرتکب این عمل شد، خبر داد.

6 آذر 1399

روش های تولید لوله مانیسمان

لوله مانیسمان که با نام های بدون درز نیز شناخته می شوند با توجه به نامشان، هیچ درزی روی این لوله ها نمی باشد و همچنین در اصطلاح علمی به آنها سیم لس (Seamless pipe) گفته می شود. این لوله ها به وسیله کشش یک شمش تو پر روی یک میله حفره ساز برای ایجاد پوسته تو خالی ساخته...

4 آذر 1399

طرح استفاده از QR-Code در سیستم آموزشی برای نخستین بار

تهران (پانا) - طرح استفاده از QR-Code در سیستم آموزشی برای نخستین بار در کشور از سوی آموزش وپرورش مازندران اجرایی شد.

4 آذر 1399

ثواب کدام کار خیر زودتر به انسان می رسد؟

حدیث امام باقر (ع) درباره ثواب صله رحم را در این مطلب بخوانید.

2 آذر 1399

خبرنگاران مومو را به بچه ها خود بشناسانید

تهران - خبرنگاران - قدیم ترها والدین که می خواستند بچه ها خود را بترسانند از لولو خورخوره برای آنها می گفتند اما آنها هرگز فکر نمی کردند سالها بعد واقعا این موجود موهوم از طریق فضای مجازی به سراغ بچه ها بیاید آنچنان که به تازگی باعث مرگ یک کودک 11 ساله نیز...

1 آذر 1399

محققان پیروز به خاموش کردن ژن در سلول های مغز قرمز استخوان شدند

محققان به تازگی از نانوذرات برای خاموش کردن ژن در مغز قرمز استخوان استفاده کرده اند، این کار به درمان برخی بیماری ها نظیر بیماری های قلبی کمک شایانی می کند.

1 آذر 1399

اهرم انتقام جویی پکن

کره شمالی کوشش می نماید خود را قدرتی مستقل و بدون وابستگی به خارج نشان دهد، اما رژه روز شنبه این کشور، پیغام هایی مستقیم برای حامیان و دشمنان این کشور داشت؛ از یک سو پیغام قدرت و آمادگی در برابر تهدید برای واشنگتن و از سوی دیگر پیغام احتیاج به یاری برای...

30 آبان 1399

توضیحات ناجا درباره مومو

خبرنگاران:معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: چالش مومو صرفا یک شوخی، سرگرمی و برای تشویش اذهان عمومی است.

29 آبان 1399
تعداد: (245)