دومین جشنواره مصورسازی کیفیت آبان ماه برگزار می شود

به گزارش مجله جگوار، دومین جشنواره فیلم، عکس و کاریکاتور با موضوع کیفیت برگزار می شود؛ هدف از برگزاری این جشنواره بهره برداری از خلاقیت جامعه هنری کشور در راستای ارتقای فرهنگ کیفیت، به وسیله پیوند کیفیت با هنر، همزمان در روز ملی کیفیت است. این جشنواره توسط انجمن مدیریت کیفیت ایران با همراهی سازمان ملی استاندارد ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تهران در آبان ماه 1399 برگزار خواهد شد.

دومین جشنواره مصورسازی کیفیت آبان ماه برگزار می شود

امیرحیدری، دبیر انجمن مدیریت کیفیت ایران درباره این جشنواره و اهداف این جشنواره پایگاه خبری اتاق ایران می گوید: در عصر ارتباطات کمتر حرکتی است که از چشم تیزبین رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی دور مانده باشد؛ مخاطبان نیز بر ساس علاقه و سلیقه خود دست به انتخاب رسانهٔ مورد علاقه شان می زنند. اگرچه بمباران اطلاعات فرصت را برای تشخیص سره از ناسره محدود می کند، اما پیام مناسب و شاخص همواره بر اذهان عمومی تأثیرگذار خواهد بود. پیام می تواند در قالب هنر نمود پیدا کند و این مسئله تأثیرگذاری و جذب مخاطب را افزایش می دهد و از سویی دیگر، این پیام هر چقدر با ظاهری آراسته تر و کوتاه تر بیان شود، مخاطبان بیشتری خواهد داشت و تأثیری افزون تر.

او می افزاید: نگاه دوربین به عنوان هنری بی بدیل همواره توانسته است کلمات فراوانی را در یک قاب تجمیع کند و جهان خارج از ذهن آدمی را به واسطه تصویر مشهود و قابل دستیابی نماید. هرگاه که بخواهیم اطلاعات زیادی را بدون نگارش به دیگران منتقل کنیم، بهترین راه ارائه یک عکس و یا تصویری متحرک از آن موضوع است، تا فرصتی بیشتر برای تثبیت تجربه لحظه ای فراهم کند که در شرایط معمول به سرعت می گذرد. از این رو، شناخت عکاسی و شاخه های گوناگون آن با توجه به گسترش و نیاز جامعه به علوم جدید و کاربردی مانند علوم تصویری، لازم و ضروری به نظر می رسد.

به گفته حیدری این جشنواره در برگیرنده فیلم های کوتاه تا سقف 15 دقیقه ای، فیلمهای موبایلی 100 ثانیه ای به همراه عکس و کاریکاتور با موضوع مصرف کننده، محیط زیست، کیفیت و خانواده، مدیریت، صنعت، آموزش خدمات درمانی و توسعه شهری و اجتماع در حوزه کیفیت را در سطح حرفه ای و آماتور به صورت عمومی شامل می شود.

هدف از برگزاری این جشنواره فیلم و عکس و کاریکاتور با موضوع کیفیت، فرهنگ سازی در جامعه، شناخت کیفیت و نمایش ابعاد آن به وسیله رسانه است.

علاقمندان می توانند آثار خود را تا سرانجام شهریور به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1153

به "دومین جشنواره مصورسازی کیفیت آبان ماه برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین جشنواره مصورسازی کیفیت آبان ماه برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید