زنان سوئیسی برای مطالبه حقوق شان جیغ کشیدند!

به گزارش مجله جگوار، زنان معترض در سراسر سوئیس در یک حرکت دسته جمعی در اعتراض به خشونتهای مردان و مطالبه برابری جیغ کشیدند.

زنان سوئیسی برای مطالبه حقوق شان جیغ کشیدند!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، سال گذشته میلادی نیم میلیون نفر راهپیمایی کردند تا به ضعف های موجود در سوئیس در زمینه حقوق زنان اعتراض نمایند. سال جاری این اعتراضات که سازماندهندگانش آنرا حمله زنان خوانده اند، به دلیل محدودیت های مربوط به شیوع کروناویروس به شکلی محدود به اجرا در آمد.

روکسان اریکو، دانشجوی 19 ساله ای که مادرش زیر خشونت شریک مردش جان خود را از دست داده می گوید: برای من این اعتراض احساسی است، زیرا من هم برای خودم و هم برای خواهران و برادرانم و برای همه بچه های دیگری که مادر یا پدر خود را از دست داده اند جیغ می کشم و در عین حال برای مادر خودم هم جیغ می کشم و اگر خودش هم هنوز اینجا بود جیغ می کشید.

رُز آنجلا گرامونی، یک زن سوئیسی دیگر ساکن شهر ژنو اظهار کرد، از سال 1991 تا کنون به همه تظاهرات برگزار شده تحت عنوان حمله زنان پیوسته است.

گرامونی که بالای 70 سال سن دارد، در ادامه تاکید نمود: حالا من می توانم درآرامش بمیرم و نسل بعدی اینجاست تا کنترل را به دست بگیرد. من، اما برای مدتی بسیار غمگین بودم. فکر می کردم ما برای خیلی چیز ها جنگیدیم، اما نتوانستیم کارمان را به انتها برسانیم و هیچکس دیگر هم اینجا نیست که آن را به انتها برساند.

سوئیس هر چند که یک کشور توسعه یافته است، اما به لحاظ کیفیت حقوق و کار زنان از بقیه کشور های مشابه عقبتر است. داده های دولتی نشان می دهند که زنان در سوئیس حدود یک پنجم کمتر از مردان حقوق میگیرند که نسبت به 30 سال پیش که این میزان حدود یک سوم بود بهتر است، اما نسبت به شرایط سال 2000 بدتر است.

هزاران معترضی که در راهپیمایی در شهر ژنو و دیگر شهر های سوئیس شرکت کردند، در ساعت 3:24 بعد از ظهر به وقت محلی آغاز به جیغ زدن کردند؛ این ساعتی است که اعلام شده زنان از بعد آن به دلیل شکاف در دستمزد آغاز به کار رایگان می نمایند.

این معترضان در عین حال به یاد زنان کشته شده توسط شرکای زندگی خود یک دقیقه سکوت کردند و نمایشی از قبل برنامه ریزی شده را اجرا کردند.

تظاهرنماینده ها خشونت علیه زنان را محکوم نموده و خواهان حساب کردن کار عمدتا رایگان زنان در قبال خانواده و بستگان شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1104

به "زنان سوئیسی برای مطالبه حقوق شان جیغ کشیدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان سوئیسی برای مطالبه حقوق شان جیغ کشیدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید