اتمام فاز نخست مرمت خانه تاریخی رحیمی دزفول

به گزارش مجله جگوار، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول گفت: فاز اول مرمت خانه رحیمی که یکی از بناهای تاریخی این شهرستان است و قدمت آن به دوره قاجار می رسد، به انجام رسید.

اتمام فاز نخست مرمت خانه تاریخی رحیمی دزفول

جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، حجت الله آریایی نیا امروز دوشنبه 25 آذر 98 با بیان این که خانه رحیمی دزفول در اسفندماه 1381 به شماره 7884 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است اضافه نمود: در سال 1397، به منظور حمایت از دارندگان ابنیه های تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی، نسبت به تأمین اعتبار مرمت این بنا اقدام شد.

او اضافه نمود: سبک سازی بام به مساحت 100 مترمربع، عایق کاری و کف سازی پشت بام با آجر ختایی 20 × 20، برچیدن سقف الحاقی خرپشته، اجرای مجدد سقف با تیر چوبی، عایق کاری و آجرفرش با سطح فوقانی خرپشته از جمله اقداماتی است که در فاز اول مرمت این بنا اجرا شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول اضافه نمود: همچنین در این فاز، مرمت دیوارهای پیرامونی بام که متعلق به ابنیه تاریخی همجوار هستند، اجرا شده است.

او در انتها یادآور شد: فاز اول عملیات مرمت خانه رحیمی با تخصیص 300 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی مشارکت در مرمت آثار تاریخی به انتها رسیده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 550

به "اتمام فاز نخست مرمت خانه تاریخی رحیمی دزفول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام فاز نخست مرمت خانه تاریخی رحیمی دزفول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید