از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکردهای گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده گردد

به گزارش مجله جگوار، تهران (پانا) - رئیس شورای عالی استان ها ابراز امیدواری کرد با نگاه اجتماعی که وزیر میراث فرهنگی دارد، از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکردهای گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده گردد و درهای زیادی در این حیطه به روی شوراها گگردده گردد.

از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکردهای گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده گردد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها در نشست هم اندیشی اعضای این شورا با ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن خیر مقدم و تشکر از وزیر، گفت: ضرغامی از مدیران تحول گرایی است که نوآوری و اسیر نشدن در فرم از جمله ویژگی های مدیریتی اوست.

وی اضافه نمود: بعد از نفت، مبحث گردشگری از ظرفیت های بزرگ کشور است و کشور ما پتانسیل های بی نظیری در حوزه های مختلف گردشگری دارد و با کار جهادی و نگاه نوآورانه و تحول گرایانه می شود این ظرفیت را از شرایط فعلی خارج کرد و با شناختی که از ضرغامی دارم وی می تواند این اقدام را انجام دهد.

رئیس شورای عالی استان ها اعلام کرد: شوراها یک خانواده بزرگ 126 هزارنفری از دل مردم هستند که نشان دهنده ظرفیت بی بدیل این نهاد است و نزدیک ترین ارتباطات در موضوعات گردشگری و بافت تاریخی را در مجموعه مدیریت شهری با وزارتخانه میراث فرهنگی داریم.

سروری با بیان اینکه در کوشش هستیم تا در دوره ششم شوراها، نگاه حداقلی به این مجموعه را به یک بهره برداری حداکثری برسانیم، گفت: این مهم به تعاملات شوراها و شورای عالی استان ها با قوای سه گانه و نهادهای مؤثر نظام برمی شود و هر چند ارتباطات مثبتی در این مدت ایجاد شده، اما برای رسیدن به هدفمان راه طولانی در پیش داریم.

سروری در ادامه پیشنهاد داد تا با تشکیل کارگروه مشترک میان شورای عالی استان ها و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نقطه نظرات و پیشنهادات و نقدها منتقل شود تا ارتباطی سازمان یافته و مثمر ثمر میان این دو مجموعه شکل گیرد.

رئیس شورای عالی استان ها ابراز امیدواری کرد با نگاه اجتماعی که وزیر دارد، از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در روینمودهای گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده شود و درهای زیادی در این حیطه به روی شوراها گشوده شود.

سروری در انتها به مسئله بافت تاریخی شهرها هم گریزی زد و بیان نمود: مدیریت شهری در بافت تاریخی به دلیل نگاه بسته و منجمد در گذشته با مشکل روبه رو است و این موضوع بافت تاریخی را از فرصت به تهدید تبدیل نموده و امیدواریم با نگاه مثبت مهندس ضرغامی شاهد گشایش در این حوزه نیز باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 مرداد 1401 بروزرسانی: 27 مرداد 1401 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 2162

به "از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکردهای گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده گردد" امتیاز دهید

2 کاربر به "از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکردهای گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده گردد" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکردهای گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید