استقلال دربی را قفل کرد

به گزارش مجله جگوار، مجید جلالی در ارتباط با دربی تهران که با تساوی بدون گل به انتها رسید گفت: در فوتبال یک اصطلاح داریم که می گویند بازی قفل شد و در مورد دربی هم همین موضوع صدق می کند. در این بازی دست و پای هر دو تیم بسته شد و قفل شدن بازی دلایل فنی دارد. معمولا دلیل این اتفاق به این موضوع برمی شود که یکی از دو تیم اقداماتی را انجام می دهد که بازی قفل می شود و فکر می کنم استقلال در این زمینه پیروز شد.

استقلال دربی را قفل کرد

وی ادامه داد: استقلال در این بازی تمام ویژگی های پرسپولیس را از این تیم گرفت که این می تواند برای آنها یک موفقیت محسوب شود. هر چند با این روش خودش هم نتوانست بازی کند ولی به هر حال اقداماتی انجام داد که از ویژگی های مثبت پرسپولیس جلوگیری کرد.

جلالی مطرح نمود: وقتی پرسپولیس می خواست بازی را از عقب شروع کند استقلالی ها با 6 نفر در منطقه جلو، تمام راه هایی که می توانست به حملات پرسپولیس منجر شود را بستند و 4 نفر هم در عقب فضاها را گرفته بودند. این باعث شده بود که پرسپولیس برای کوتاه یا بلند بازی کردن دچار مشکل شود. یک بار پرسپولیس برای عبور از این شرایط اقداماتی را انجام داد و مهدی ترابی پشت پیستون راست استقلال صاحب توپ شد و به محوطه جریمه استقلال نفوذ کرد و پاس رو به بیرون داد که ضربه وحید امیری بلوکه شد. اگر پرسپولیس می توانست از این روش بیشتر استفاده کند قطعا شرایط بهتری برایش رقم می خورد.

کارشناسان فوتبال ایران گفت: شاید این بازی و سبکی که ارائه شد باب میل هواداران نبود ولی به هر حال استقلال توانست نقاط قوت پرسپولیس را کنترل کند و این خودش می تواند یک فن باشد. در مجموع شاهد یک بازی کم موقعیت بودیم و قبل از مسابقه هم پیش بینی می شد که چنین شرایطی رقم بخورد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1967

به "استقلال دربی را قفل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال دربی را قفل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید