انتخابات محلی هنگ کنگ شروع شد

به گزارش مجله جگوار، رای دهندگان در هنگ کنگ از ترس اینکه مبادا رای گیری در ساعات آینده در پی چند ماه اعتراض و درگیری در دولتشهر تحت حاکمیت چین متوقف گردد از ساعات اولیه صبح امروز، یکشنبه در صف های طولانی در مراکز اخذ رای برای انداختن رای خود در انتخاباتی محلی حضور یافتند.

انتخابات محلی هنگ کنگ شروع شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، رای دهندگان در حالی در حال رای دادن هستند که میزان شرکت کنندگان در سه ساعت نخست رای گیری سه برابر انتخابات چهار سال قبل گزارش شده است.

همزمان با برگزاری انتخابات شورای منطقه خودمختار هنگ کنگ، گروه های حامی دموکراسی از معترضان خواسته اند تا مانع از برگزاری انتخابات نشوند.

مخالفان حکومت چین امیدوارند پس از تظاهرات ضددولتی پنج ماه گذشته، نتیجه انتخابات پیغام روشنی برای پکن داشته باشد.

مقام های امنیتی هشدار داده اند در صورت بروز اخلال در نظم عمومی، انتخابات را لغو خواهند کرد.

در حال حاضر اکثر کرسی های شورای هنگ کنگ در اختیار نمایندگان هوادار چین است.

مجله جگوار حضور رای دهندگان در حوزه های رای گیری در ساعت های اولیه صبح را بسیار بیشتر از انتخابات سابق برآورد کردند.

انتخابات امروز نخستین انتخابات از زمان تظاهرات گسترده سال جاری است و به گفته ناظران نشان دهنده میزان حمایت عمومی از معترضان است.

انتخابات دولت هنگ کنگ در حالی در کانون توجه جهانی قرار گرفته که گفته می گردد در صورت بروز خشونت در جریان رای گیری این روند احتمالا متوقف می گردد.

این انتخابات در ساعت 7.30 دقیقه به وقت محلی شروع شده و 1104 کاندیدا برای 452 کرسی در این انتخابات نامزد شده و 4.1 میلیون هنگ کنگی واجد شرایط این رای گیری هستند.

اگر رقبای حامی دموکراسی بتوانند کنترل را به دست بگیرند شش کرسی در شورای قانونگذاری هنگ کنگ و 117 کرسی در پنل عضوگیری که رئیس اجرایی را انتخاب می نماید، به دست خواهند آورد.

کری لام، رئیس اجرایی هنک کنگ در مقابل دوربین های تلویزیونی رای خود را به صندوق انداخت و متعهد شد دولتش بیش از گذشته به اوضاع رسیدگی می نماید.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد، توقف خشونت ها و تظاهرات طی چند روز گذشته همین روال را طی کند.

انتخابات شوراهای محلی مقیاس مهمی برای سنجش میزان حمایت از دولت کری لام محسوب می گردد که با فشارهایی برای کناره گیری روبه رو است.

بسیاری انتخابات را نوعی همه پرسی درباره میزان حمایت از اعتراضات مخالف دولت می دانند چراکه این دولتشهر طی دهه های گذشته با بزرگترین بحران سیاسی دست و پنجه نرم می نماید.

در عین حال درگیری ها در دانشگاه پلی تکنیک امروز وارد هفتمین روز خود شده به طوریکه نیروهای پلیس محوطه دانشگاه را محاصره نموده و معترضان در داخل سالن های همایش این دانشگاه هستند و نیروهای امدادرسان نیز در محوطه دانشگاه حضور دارند.

شاهدان به رویترز گفتند، استقرار پلیس به رغم گزارش های قبلی مبنی بر اینکه نیروهای ضد شورش قصد حفاظت از تمام مراکز رای گیری را دارند، محدود است.،ایسنا

بیشتر بخوانید،تصویب لایحه حقوق بشری هنگ کنگ از سوی آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 532

به "انتخابات محلی هنگ کنگ شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات محلی هنگ کنگ شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید