ایجاد پایگاه در شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی

به گزارش مجله جگوار، جلسه کمیته تخصصی دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی با موضوع مباحث صنایع دستی روز دوشنبه 24 تیرماه در محل معاونت میراث فرهنگی برگزار گردید.

ایجاد پایگاه در شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی

به گزارش مجله جگوار، در این جلسه که با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و رضا معصومی راد مشاور رئیس سازمان و رئیس دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران کل سازمان برگزار گردید، بیمه هنرمندان،ایجاد پایگاه شهرها و روستاهای دنیای و رونق کسب و کار صنایع دستی مورد آنالیز نهاده شد.

پویا محمودیان معاون صنایع دستی در این نشست تاکید نمود بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی مطالبه بحقی است که مورد توجه سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است.

او گفت: آن چه اهمیت دارد استمرار روند بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی است که با در نظر دریافت یک منبع اقتصادی تعیین محقق می گردد.

معاون صنایع دستی در ادامه با اشاره به این که ایران با داشتن هشت شهر و دو روستای دنیای رتبه اول را در سطح دنیا دارد گفت: ثبت دنیای این تعداد شهر و روستا نشانگر توان و ظرفیت بالای کشورمان در بخش صنایع دستی است.

او سپس پیشنهاد ایجاد پایگاه شهرها و روستاهای دنیای را به منظور توجه ویژه به این مناطق عنوان نمود.

اصلاح تعرفه عوارض و عوارض کسب و پیشه در حوزه صنایع دستی از سوی شهرداری ها و شوراهای شهر، تامین زمین و زیر ساخت های مورد احتیاج از سوی استانداری ها به منظور ساخت بازارچه های دائمی صنایع دستی و اجرای ماده 3 قانون حمایت از هنرمندان و فعالان صنایع دستی مبنی بر صدور مجوز برای فعالیت های الکترونیکی از سوی سازمان میراث فرهنگی از دیگر مواردی بود که مورد بحث و آنالیز اعضای کمیته نهاده شد.

در انتها این نشست مقرر شد پیشنهادهای ارائه شده پس از انجام اصلاحات به شورای عالی میراث فرهنگی ارائه گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 241

به "ایجاد پایگاه در شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد پایگاه در شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید