حمایت آمریکا از افزایش گشت زنی ویتنام در دریای جنوبی چین

به گزارش مجله جگوار، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، روز چهارشنبه در سفر به هانوی، وعده داد جهت تقویت گشت زنی گارد ساحلی ویتنام در دریای جنوبی چین، یک فروند کشتی جنگی به این کشور ارسال خواهد نمود.

حمایت آمریکا از افزایش گشت زنی ویتنام در دریای جنوبی چین

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به نوشته خبرگزاری رویترز، اسپر در سخنرانی خود در جمع مقامات ویتنامی، ضمن اعلام واگذاری یک کشتی گشت زنی آمریکایی به این کشور، چین را به قلدری برای همسایگان متهم کرد.

وزیر دفاع آمریکا ادعا کرد: اقدامات یک جانبه چین در مطرح کردن ادعاهای نامشروع دریایی، تهدیدی برای دسترسی دیگر ملت ها به منابع طبیعی حیاتی و موجب تضعیف ثبات بازار انرژی منطقه و افزایش خطر وقوع درگیری در آن می گردد.

اسپر همچنین هنگام حضور در وزارت دفاع ویتنام مدعی شد: همه باهم باید علیه تهدید و ارعاب ایستاده و از حقوق همه ملت ها، بزرگ و کوچک، دفاع کنیم.

دو سال پیش نیز گارد ساحلی آمریکا یک کشتی رده همیلتون را به ویتنام ارسال نموده بود. ویتنام بیش از سایر همسایگان دریای جنوبی چین، با پکن بر سر مرز بندی این منطقه، دچار منازعه است. برونئی، فیلیپین، مالزی و تایوان، دیگر کشورهای درگیر در این منازعه مرزی هستند.

پیش از اسپر، رابرت اوبرایان نماینده آمریکا که در نشست آسیایی آسه آن نیز مدعی شده بود: پکن از ایجاد ارعاب برای متوقف کردن کوشش ملت های [عضو] آسه آن جهت بهره برداری از منابع ساحلی و ممانعت و دسترسی آن ها به تنها 2.5 تریلیون دلار پول به وسیله منابع نفت و گاز استفاده می نماید.

این در حالی است که پکن بارها اعلام نموده است پیشرفت های مالی و نظامی این کشور تهدیدی برای سایر ملت ها نیست و از آمریکا خواسته است در قبال مسائل مربوط به دریای جنوبی چین دخالت نکند.

منبع: انتخاب
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 514

به "حمایت آمریکا از افزایش گشت زنی ویتنام در دریای جنوبی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت آمریکا از افزایش گشت زنی ویتنام در دریای جنوبی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید