شناسایی کهکشان های نامرئی مربوط به ابتدای دنیا

به گزارش مجله جگوار، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان و ستاره شناسان از امواج رادیویی برای عبور از گرد و غبارهایی استفاده کردند که کهکشان های یادشده را از دید مخفی می کرد.

شناسایی کهکشان های نامرئی مربوط به ابتدای دنیا

یافته های مذکور نشان می دهد این کهکشان ها ابعاد و تعدد زیادی در ابتدای خلقت داشته اند و برآوردهای فعلی در خصوص آنها کمتر از حد واقعی بوده است.

تلسکوپ فضایی هابل یکی از قدرتمندترین ابزار مشاهده کیهانی در اختیار انسان هاست که قادر به تماشا اجرام در فاصله بیش از 13 میلیارد سال نوری از زمین است. از آنجایی که فضا و زمان بسیار در هم تنیده شده اند، اجرامی که در آن فاصله شناسایی می شوند، در شرایط 13 میلیارد سال پیش خود مشاهده می شوند و این امر به اخترشناسان امکان می دهد که به طور مؤثر به گذشته و دوران پیدایش کیهان بنگرند.

دو کهکشان تازه کشف شده REBELS-12-2 و REBELS-29-2 نامگذاری شده اند، و اگرچه نور آنها 13 میلیارد سال سفر نموده است تا به زمین برسد، اما این کهکشان ها در واقع بسیار بیشتر از 13 میلیارد سال نوری با زمین فاصله دارند. زیرا به لطف انبساط کیهان، کهکشان های مذکور اکنون در فاصله خیره کننده 29 میلیارد سال نوری از ما قرار دارند و لذا در زمره دورترین کهکشان های شناخته شده به وسیله بشر قرار دارند.

کشف این کهکشان ها بعلاوه سوالات جالب جدیدی را در خصوص دنیا اولیه به فکر متبادر می نماید. بر اساس محاسبه ستاره شناسان، بین 10 تا 20 درصد از کهکشان های مربوط به ابتدای خلقت ممکن است در پشت گرد و غبارهای کیهانی پنهان شده باشند. لذا مدل های ما از تکامل کیهان ممکن است با واقعیت فاصله زیادی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1984

به "شناسایی کهکشان های نامرئی مربوط به ابتدای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی کهکشان های نامرئی مربوط به ابتدای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید