فیلم، درگیری های شدید در هنگ کنگ همزمان با روز ملی چین

به گزارش مجله جگوار، همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین، از هنگ کنگ که در چند ماه گذشته به صحنه آشوب توسط مخالفان پکن بدل شده است، خبرهایی درباره آتش سوزی ، درگیری و تخلیه مجلس محلی مخابره شده است.

فیلم، درگیری های شدید در هنگ کنگ همزمان با روز ملی چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله جگوار، بنا بر گزارش رسانه های بین المللی، امروز سه شنبه بار دیگر با حضور مخالفان دولت مرکزی چین در خیابان های هنگ کنگ، درگیری ها در این جزیره شدت گرفته و خبرهایی از درگیری ها بین نیروهای امنیتی با آشوبگران منتشر شده است.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین و سخنان رئیس جمهور این کشور درباره تعهد پکن به سیاست یک کشور، دو سیستم در قبال هنگ کنگ، این جزیره امروز سه شنبه باز هم شاهد ناآرامی هایی بوده و این ناآرامی ها سبب شده که چندین ایستگاه مترو و مجلس محلی بسته شوند.

پیش از این درگیری ها، شی جینپینگ رئیس جمهور چین در واکنش به تحولات و ناآرامی های اخیر در هنگ کنگ اظهار داشت پکن قاطعانه سیاست یک کشور دو سیستم را در قبال این منطقه ادامه خواهد داد. هنگ کنگ که تحت حاکمیت بریتانیا بود، در سال 1997 با امضای قراردادی میان چین و انگلیس تحت حاکمیت چین نهاده شد، با این شرط که خودمختاری این منطقه رعایت گردد.

از چند ماه گذشته شماری از مردم هنگ کنگ در اعتراض به تصویب طرحی در مجلس این کشور در زمینه استرداد مجرمین به چین به خیابان ها آمده و علیرغم عقب نشینی دولت محلی این کشور از این طرح، اعتراضات همچنان ادامه دارد.

کری لام رئیس دولت محلی هنگ کنگ روز سه شنبه به پکن سفر و در مراسم سالگرد روز ملی چین شرکت نموده است. معترضان در اعتراض به این سفر ناآرامی ها و اعتراض ها را تشدید نموده اند. معترضان در هفته های اخیر صراحتا خواهان جدایی هنگ کنگ از چین و بازگشت به دوران حاکمیت بریتانیا شده اند.

خبرها حاکی از آن است که به دنبال حضور مجدد معترضان در خیابان های هنگ کنگ و دست زدن آنها به اقداماتی از قبیل آتش زدن اماکن عمومی، درگیری های شدیدی بین آنها و نیروهای پلیس اجرا شده است.

نیروهای پلیس و امنیتی هنگ کنگ برای متفرق کردن اغتشاشگران از گاز اشک آور، اسپری فلفل و ماشین های آب پاش استفاده نموده اند.

رسانه ها از دستگیری چندین نفر از آشوبگران در ناآرامی های امروز هنگ کنگ خبر دادند؛ آشوبگرانی که گفته می گردد اکثر آنها جوان و بیست و چند ساله هستند.

در نتیجه این ناآرامی ها، مقام های هنگ کنگی دستور بسته شدن 19 ایستگاه مترو و همچنین تخلیه اضطراری مجلس محلی هنگ کنگ را صادر کردند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع بیمارستانی گزارش داده که حداقل 15 نفر در نتیجه ناآرامی های امروز هنگ کنگ زخمی شدند و حال یکی از آنها، وخیم گزارش شده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 334

به "فیلم، درگیری های شدید در هنگ کنگ همزمان با روز ملی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، درگیری های شدید در هنگ کنگ همزمان با روز ملی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید