مجمع ملی جوانان، بزرگترین آرزوی جوانان بعد از انقلاب

به گزارش مجله جگوار، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تشکیل مجمع ملی جوانان را تحقق آرزوی 20 ساله جوانان و بزرگترین دستاورد جوانان بعد از انقلاب مطرح نمود.

مجمع ملی جوانان، بزرگترین آرزوی جوانان بعد از انقلاب

به گزارش مجله جگوار، محمدمهدی تندگویان در مراسم دومین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور گفت: تشکیل مجمع ملی جوانان دستاورد بزرگی در کشور است و با تشکیل مجمع، جوانان به آرزوی بزرگشان رسیدند.

وی در ادامه اظهار کرد: آنالیز مصوبات شورای عالی جوانان نشان می دهد مصوبه سال 76 برای تشکیل مجمع ملی جوانان مربوط به 20 سال پیش است و تشکیل این مجمع دستاورد بزرگی برای دولت است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش با بیان اینکه امروز سندیکای غیر دولتی ملی جوانان تشکیل شده است، توضیح داد: تشکیل این مجمع یک سال زمان برای توافق با وزارت کشور و سایر نهادها و دریافت مصوبه شورای عالی جوانان صرف کرد. دو سال پیش انتخابات مجامع استانی برگزار گردید و همه استان ها مجامع استانی تشکل دادند.

تندگویان با اشاره به اینکه 180 تشکل مردم نهاد حوزه جوانان از ابتدای آغاز دولت به 2200 تشکل رسیده است، اظهار کرد: طی یکسال گذشته شبکه سازی تخصصی در اشتغال، پژوهش و تحقیقات شکل گرفته است و بزرگترین شبکه هم که در حوزه گردشگری است در حال حاضر هم در تنظیم بازار داخلی و هم تفاهمات بین المللی نقش فعال دارد.

تندگویان با بیان اینکه پیشنهاد ما به همه جوانان این است که وارد تشکل ها شوند، گفت: سال جاری با استفاده از تسهیلات صندوق امید و رسالت تنها در نیمه دوم سال تا الان 1000 اشتغال مستقیم ایجاد شده و امیدواریم تا سال بعد به 2000 مورد افزایش یابد.

وی ادامه داد: البته وزارت ورزش و جوانان مسئولیت اشتغال جوانان را به عهده ندارد اما این طرح و ایده خود ما بود تا تشکل ها به سمت اشتغال زایی بروند. انتظار داریم دولت هم در برونسپاری کارها همکاری کند.

تندگویان اظهار کرد: به ویژه در آسیب های اجتماعی بیشترین خدمت را در همه حوزه ها انجام می دهیم. بزرگترین دستاورد جوانان بعد انقلاب در کرمان رقم خورد. انتخابات نهایی شکل گرفته و سمبل اجرای اخلاق در انتخابات جوانان بودند.31 کاندید 3 دقیقه وقت داشتند خودشان، کار، برنامه و فعالیتشان را معرفی نمایند و در این میان هیچ تشکلی به دیگری توهین نکرد.

تندگویان با بیان اینکه این انتخابات به شکل الکترونیکی برگزار گردیده است، ادامه داد: یکی از خواسته های ما بحث تامین اجتماعی، بیمه و سنوات خدمت جوانان در بخش خدمات عمومی است.

به گزارش مجله جگوار، معاون امور جوانان در خاتمه اسامی اعضای هیئت رئیسه مجمع ملی سازمان های مردم نهاد امور جوانان را قرائت کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 134

به "مجمع ملی جوانان، بزرگترین آرزوی جوانان بعد از انقلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع ملی جوانان، بزرگترین آرزوی جوانان بعد از انقلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید