مونسان سرای همایونی شیراز را افتتاح کرد

به گزارش مجله جگوار، سرای همایونی شیراز با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

مونسان سرای همایونی شیراز را افتتاح کرد

به گزارش مجله جگوار، مونسان در این مراسم با تاکید بر نقش اثربخش طرح بازآفرینی شهری توسعه گردشگری، گفت: باید کوشش کنیم تا مناطق مختلف ما از نظر کیفیت شهری ارتقا یابد و با تحقق این مورد، سرمایه گذاران نیز برای برای سرمایه گذاری در زیرساخت های گردشگری رغبت بیشتری نشان خواهند داد.

او با تاکید بر تفاهمنامه منعقدگردیده توسط سازمان میراث فرهنگی برای رسیدن به اشتغال فراگیر و تحقق 157هزار شغل با بهره مندی از ظرفیت های سازمان متبوع خود، ادامه داد: احیای بناهای تاریخی و گسترش اقامتگاه های بوم گردی عامل مهمی برای اشتغال آفرینی و ایجاد ارزش افزوده از مسیر گردشگری است.

عمارت سرای همایونی در بافت تاریخی و گردشگری شهر شیراز در همجواری نارنجستان قوام، خانه زینت الملک، مسجد و خانه نصیرالملک و بازار وکیل واقع گردیده است. مرمت این بنا در بهار سال 1397 بعد از یک سال کار شبانه روزی به سرانجام رسید. در مرمت این بنا از هنرهای معماری خالص و ناب ایرانی استفاده گردیده است.سرای همایونی در بافت تاریخی شیراز قرار گرفته که یادآور کوچه پس کوچه های تاریخی شهر هستند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 مهر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 15

به "مونسان سرای همایونی شیراز را افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان سرای همایونی شیراز را افتتاح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید