نه آلکنو آمد و نه لیست تیم ملی والیبال اعلام شد، وعده ای که محقق نشد

به گزارش مجله جگوار، در این بین تعیین نیست که چرا فدراسیون اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را هم رسانه ای نمی کند، چون پیش از این قرار بود در روزهای آخر سال 99 این اتفاق رخ دهد. به نظر می رسد در سالی که قرار است المپیک برگزار گردد، مسئولان فدراسیون به تعطیلات نوروزی رفته اند.

نه آلکنو آمد و نه لیست تیم ملی والیبال اعلام شد، وعده ای که محقق نشد

در شرایطی که تیم ملی والیبال باید در مسابقات المپیک توکیو حضور پیدا کند، اما هنوز برنامه تعیینی ندارد.

به گزارش فارس، پرونده لیگ برتر والیبال با قهرمانی تیم فولاد سیرجان بسته شد و همه نگاه ها به سمت تیم ملی رفت. به همین دلیل اعلام شد ولادیمیر آلکنو، سرمربی تیم ملی ایران اسامی 27 بازیکن را برای حضور در اردوی نخست اعلام نموده است. طبق اعلام قبلی قرار بود نخستین اردو هم روز هفتم فروردین ماه آغاز گردد، اما گفته شد با هماهنگی هایی که صورت خواهد گرفت، این تاریخ جابجا می گردد.

دلیل این جابجایی احتمالی این بود که از بین 27 بازیکن مدنظر آلکنو، حدود 9 بازیکن به دلیل لژیونر بودن و آسیب های جزئی نمی توانند در اردو حاضر باشند. همچنین حدود 9 بازیکن هم در فینال بازی کردند و به دلیل خستگی احتیاج به زمان دارند تا ریکاوری نمایند. در هفته های انتهای سال 99 اعلام شد که اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو در اختیار امیر خوش خبر، سرپرست تیم ملی قرار گرفته است و احتمالاً با تعیین شدن تاریخ دقیق آغاز اردوها، اسامی آنها هم رسانه ای می گردد، اما هنوز این اتفاق رخ نداده است.

نکته دیگری که درمورد تیم ملی باید به آن اشاره نمود، برنامه مسابقات تیم زنیت کازان است که راهنمایی آن را آلکنو برعهده دارد. زنیت در دور برگشت لیگ روسیه روز یکشنبه، هشتم فروردین ماه باید به مصاف کراسنویارک برود و شانس پیروزی آنها در این مسابقه هم زیاد است. ضمن اینکه آلکنو و شاگردانش در در چارچوب دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم باید به مصاف زاکسا لهستان بروند. به این ترتیب به نظر می رسد که والیبال دوستان به این زودی شاهد حضور سرمربی جدید تیم ملی در ایران نخواهند بود و اگر قرار به برگزاری اردو باشد، بازیکنان کارشان را زیر نظر توتولو، دستیار آلکنو آغاز خواهند کرد.

در این بین تعیین نیست که چرا فدراسیون اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی را هم رسانه ای نمی کند، چون پیش از این قرار بود در روزهای آخر سال 99 این اتفاق رخ دهد. به نظر می رسد در سالی که قرار است المپیک برگزار گردد، مسئولان فدراسیون به تعطیلات نوروزی رفته اند.

موضوع دیگر در این خصوص، نقض یکی از وعده های داورزنی است. رئیس فدراسیون اعلام نموده بود که در انتها لیگ برتر مربیان تیم های باشگاهی اسامی بازیکنان مدنظر خود را به اعضای کادر فنی تیم ملی اعلام خواهند کرد تا یک مرحله اردوی آماده سازی با حضور آن نفرات برگزار گردد. این تصمیم که در نوع خود عجیب هم بود، هنوز رنگ و بوی واقعیت به خود نگرفته چون بلافاصله پس از انتها لیگ برتر اعلام شد که آلکنو اسامی بازیکنان مدنظرش را در اختیار امیر خوش خبر قرار داده است.

فدراسیون جهانی والیبال اخیراً گفت که شهر ریمینی ایتالیا میزبان لیگ ملت های زنان و مردان سال 2021 خواهد بود. مرحله مقدماتی این دیدارها در گروه مردان از هفتم خردادماه آغاز می گردد و تا دوم تیرماه ادامه خواهد که به مدت 27 روز است. مسابقات مراحل نیمه نهایی و نهایی لیگ ملت ها برای مردان، پنجم و ششم تیرماه برگزار خواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1598

به "نه آلکنو آمد و نه لیست تیم ملی والیبال اعلام شد، وعده ای که محقق نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نه آلکنو آمد و نه لیست تیم ملی والیبال اعلام شد، وعده ای که محقق نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید