هاشم پور: قرار نبود مالزی در قهرمانی آسیا باشد، تنها گروه 5 تیمی ما هستیم

به گزارش مجله جگوار، مربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران درخصوص قرعه کشی مسابقات قهرمانی آسیا 2017 (انتخابی جام جهانی باهاما) و برنامه های پیش روی تیم ملی به نکاتی اشاره نمود.

هاشم پور: قرار نبود مالزی در قهرمانی آسیا باشد، تنها گروه 5 تیمی ما هستیم

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس هاشم پور درباره قرعه کشی مسابقات قهرمانی 2017 آسیا گفت: روز گذشته قرعه کشی مسابقات قهرمانی آسیا علیرغم اعلام قبلی (AFC) با حضور 13 تیم برگزار گردید و اینطور که به نظر می رسد تیم میانمار از شرکت در مسابقات انصراف داده است. به همین منظور به جای دو گروه پنج تیمی تنها یک گروه پنج تیمی و دو گروه 4 تیمی در این دوره خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این قرعه کشی بر اساس رده بندی تیم ها در مسابقات قهرمانی آسیا 2015 صورت گرفته و طی آن تیم های عمان، ژاپن و ایران به عنوان سرگروه ها قرار گرفتند و از نکات جالب آن سرگروهی ما در تنها گروه پنج تیمی این دوره است. ما با تیم های بحرین، چین، مالزی و افغانستان همگروه شده ایم که دو تیم بحرین و چین چند سالی است که در فوتبال ساحلی حضور رو به رشدی داشته اند و به همین دلیل نمی توان آنها را دست کم گرفت.

مربی تیم ملی فوتبال ساحلی اعلام کرد: البته تیم ملی افغانستان به تازگی اقداماتی در این زمینه انجام داده و تیم ملی مالزی هم که به عنوان میزبان در این رقابت ها حضور دارد که این مسئله علامت سؤال بزرگی ایجاد نموده، چراکه طبق اعلام AFC میزبانی این دوره به کشور مالزی به عنوان زمین بی طرف داده شد، اما اکنون تیم ملی این کشور در مسابقات حضور دارد.

هاشم پور در مورد سطح مسابقات قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا 2017 گفت: با توجه به اینکه این مسابقات جنبه انتخابی جام دنیای باهاما (2017) را دارد از این رو هیچ تیمی دست و پا بسته نخواهد بود و با همه توان خود وارد مسابقات می شوند. البته با برنامه ریزی های بسیار دقیق و منظم دپارتمان فوتبال ساحلی در زمینه برگزاری لیگ ها، دست کادرفنی برای انتخاب بازیکنان کاملاً باز بوده و خوشبختانه تیم ملی منسجمی را تشکیل داده ایم.

وی درباره نحوه صعود تیم های به مراحل سرانجامی و همچنین جام دنیای 2017 باهاما شرح داد: سه تیم برتر سه گروه به همراه بهترین تیم دوم از بین گروه های سه گانه به مرحله نیمه نهایی خواهند رفت. همچنین باتوجه به اینکه گروه A که ما در آن قرار داریم پنج تیمی است، در نتیجه پس از سرانجام آخرین روز از بازی های مرحله گروهی تیم پنجم گروه ما را به همراه نتایج و گل های رد و بدل شده بین آن تیم و سه تیم دیگر همگروه مان از جدول کنار می گذارند و پس از آن امتیاز کسب شده، تفاضل گل و در نهایت تعداد گل های زده تیم های دوم همه گروه ها را محاسبه خواهد نمود تا تکلیف برترین تیم دوم صعود نماینده به نیمه نهایی تعیین گردد.

مربی تیم ملی فوتبال ساحلی ادامه داد: پس از آن هم قوانین خاصی در نظر گرفته شده و اینکه بهترین تیم دوم صعود نماینده به نیمه نهایی از کدام گروه بوده بسیار مهم است. در این صورت اگر بهترین تیم دوم صعود نماینده از گروه A باشد در نتیجه در صورت صدرنشینی ایران باید با تیم اول گروه C بازی کنیم. اگر بهترین تیم دوم از گروه B باشد ما باید با تیم اول گروه B بازی کنیم و در نهایت اگر بهترین تیم دوم صعود نماینده از گروه C باشد، ما باید به مصاف همین بهترین تیم دوم صعود نموده به مرحله نیمه نهایی برویم.

هاشم پور گفت: البته شرایط فوق در صورتی است که ما تیم نخست گروه مان شویم. در پنج سال اخیر شاهد اوج افتخار آفرینی از سوی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان بوده ایم که تا حدودی باعث شده سطح انتظارات از ما بالا رفته باشد، اما ما به دنبال افتخار آفرینی دیگری برای کشورمان هستیم و در این زمینه هیچگاه به دستاوردهای قبلی قانع نستیم. بدون شک همه تیم های حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا می دانند که کار سختی مقابل ایران پیش رو دارند و از طرفی هم ما برای هر بازی برنامه تعیینی خواهیم داشت تا پله به پله تا مرحله سرانجامی صعود کنیم.

با توجه به اینکه سه تیم برتر رقابت های قهرمانی آسیا مجوز حضور در جام دنیای 2017 را کسب می نمایند، به همین منظور نخستین هدف ما کسب مجوز حضور در جام دنیای است و پس از آن به سوی قهرمانی پیش خواهیم رفت. وی با بیان این جمله گفت: اردوهای بسیار خوبی تاکنون پشت سر گذاشته ایم و سه چهار اردوی دیگر هم تا پیش از اعزام به مسابقات در پیش داریم. ضمن اینکه تورنمنت بین المللی بسیار خوبی به میزبانی بوشهر و با حضور تیم های قدرتمند دنیا در بهمن ماه امسال پیش رو داریم که باعث می گردد تا 11 اسفندماه با آمادگی کامل به مالزی اعزام شویم.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 487

به "هاشم پور: قرار نبود مالزی در قهرمانی آسیا باشد، تنها گروه 5 تیمی ما هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشم پور: قرار نبود مالزی در قهرمانی آسیا باشد، تنها گروه 5 تیمی ما هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید