چگونه با تغییر کابینت دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنیم

  به گزارش مجله جگوار،
 1. مقدمه

در هنگام تغییر دکوراسیون آشپزخانه باید کابینت ها را تغییر دهید. چون بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه کابینت است. اما از آنجایی که کابینت هزینه بر می باشد، باید در این باره همه چیز را بدانید.

چگونه با تغییر کابینت دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنیم

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

اگر می خواهید از یک متخصص یاری بگیرید می تونید در قدم اول می توانید هزینه ساخت کابینت را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال کابینت ساز در تهران باشید می توانید درخواست ساخت کابینت ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر دریافت همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

 1. توضیحات اولیه درباره کابینت

ابتدا باید با کابینت بیشتر آشنا باشید:

 • ام دی اف: تخته هایی با تراکم متوسط که کلمه ای آشنا در آشپزخانه است.
 • کابینت های پایین: کابینت های پایین روی زمین قرار داشته و طرح اولیه آن را تعیین می نمایند.
 • کابینت های دیوار: این کابینت ها روی دیوار قرار گرفته و معمولا تعداد آن از کابینت پایین بیشتر است. طرح آن ها مانند کابینت پایین است.
 • کابینت های چهارچوب دار: کابینت های چهارچوب دار از نوع قدیمی هستند که قسمت های مختلف در چهارچوب جای می گیرند.
 • کابینت بدون چارچوب: کابینت های بدون چهارچوب دارای طبقات داخلی هستند. اگر از رو به رو به این کابینت ها نگاه کنید، هیچ چهارچوبی وجود ندارد.
 1. آشپزخانه 3 در 3

اندازه آشپزخانه ها متفاوت است. به همین دلیل سازندگان، یک آشپزخانه استاندارد را 3 در 3 درنظر می گیرند.

اندازه گیری 3 در 3 آشپزخانه به دو شکل انجام می گردد. ابتدا شرکت های تغییر دکوراسیون آشپزخانه می توانند با درنظر دریافت کابینت ها، تعدادشان، ماشین ظرفشویی، سینک و کف، دکوراسیون آن را تعیین نمایند.

اما بعضی از شرکت های کابینت سازی پکیج های استاندارد معرفی می نمایند. بنابراین باید طرح تعیین را ارائه دهید.

در انتها می توانید آن را بر اساس احتیاجهای خود تغییر دهید.

 1. گرانقیمت بودن

یخچال، گاز، هود، ماشین ظرفشویی یا سینک می تواند هزینه بالایی را به بار آورد. اما کابینت های آشپزخانه می توانند از این هم پرهزینه تر باشد. باید چکار کنید؟

برای کاهش هزینه ها به جای چوب از ام دی اف بهره ببرید. همچنین خودتان می توانید آن را نصب کنید تا در هزینه ها صرفه جویی گردد.

کابینت های شرکت آیکیا از کابینت های آماده ارزان تر هستند.

همچنین به جای تعویض کل کابینت ها می توانید قسمت هایی از آن را تعویض کنید.

 1. تغییر روکش کابینت

به جای تعویض کابینت ها می توانید روکش و درب آن ها را عوض کنید. با وجود تنوع روکش ها و تکنیک های نصب، کابینت های قدیمی تان مثل روز اول به نظر می رسند. همچنین این کار از به هدر رفتن مواد اولیه پیشگیری می نماید و به نفع محیط زیست است.

 1. کابینت های آماده

کابینت های آماده نوعی محصول آیکیا هستند که به صورت آماده به خانه آورده شده و شما می توانید با دستورالعمل مخصوص آن و چند ابزار آن ها را به هم وصل کنید و نحوه چیدمان آن را نیز خودتان تعیین کنید. در نصب آن به نجاری هم احتیاج نیست.

مزایا و معایب استفاده از کابینت آماده

کابینت های آماده از کابینت های سفارشی و طراحی شده ارزان تر هستند. بسیاری از این شرکت ها هزینه تحویل دریافت نکرده و حتی بعضی هزینه مالیات را نیز کم می نمایند.

کابینت های آماده پیش فرض

اگر خودتان نمی خواهید پیش از تغییر دکوراسیون چیدمان کابینت ها را تعیین کنید، می توانید کابینت های آماده پیش فرض را انتخاب نمایید. همانطور که از نام این کابینت ها پیداست، این کابینت ها آماده بوده و چیدمان مخصوص دارند، در نتیجه به همان صورت در آشپزخانه قرار می گیرند. بنابراین تفاوت میان کابینت آماده پیشفرض و غیر پیش فرض کمرنگ تر شده است.

منبع: اتاق
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1323

به "چگونه با تغییر کابینت دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با تغییر کابینت دکوراسیون آشپزخانه را عوض کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید