کتاب شناسی توصیفی فلسفه هنر منتشر شد

به گزارش مجله جگوار،
به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، کتاب کتاب شناسی توصیفی فلسفه هنر (از آغاز تا انتها 1390) را به کوشش تقی اکبرزاده با همکاری شهناز علیپور زمانی منتشر کرد.

این اثر اولین کتاب شناسی مستقل درباره فلسفه هنر به زبان فارسی است که به معرفی 549 عنوان کتاب در این زمینه می پردازد و می تواند ابزاری کارآمد در خدمت استادان و پژوهشگران و دانشجویان باشد.

کتاب شناسی توصیفی فلسفه هنر منتشر شد

در حال حاضر در عموم بانک های اطلاعاتی داخلی کتاب، فقط به اطلاعات نشر شناختی کتاب ها بسنده شده است و بخش بندی محتوای متنی در بیشتر بانک های مذکور وجود ندارد. در این کتاب شناسی با روش طبقه بندی موضوعی، و ارزیابی دقیق محتوای کتاب ها که وجه تمایز این کتاب شناسی است مداخل به دو بخش تقسیم شده اند: بخش اول دربردارنده 397 عنوان در زمینه کلیات فلسفه هنر است و در بخش دوم دیگر گونه های هنری قرار دارند که به ترتیب 29 عنوان به فلسفه هنرهای تجسمی، 53 عنوان به فلسفه معماری و شهرسازی، 7 عنوان به فلسفه تئاتر، 14 عنوان به فلسفه موسیقی، و 49 عنوان به فلسفه سینما اختصاص دارد.

از آنجا که میان مباحث نظری هنر مانند فلسفه هنر، جامعه شناسی هنر، روا ن شناسی هنر، تاریخ هنر و... تأثیرات متقابل وجود دارد و نمی توان مرز دقیقی بین حوزه های مذکور ترسیم کرد، برای استفاده هرچه بیشتر مخاطبان و علاقه مندان این حوزه، بعضی منابع مرتبط با فلسفه هنر نیز به این کتاب شناسی افزوده شده است. این اثر بررسی توصیفی تمامی کتاب های چاپ شده در زمینه فلسفه هنر تا سرانجام سال 1390 را دربرمی گیرد.

کتاب کتاب شناسی توصیفی فلسفه هنر، در 567 صفحه و قطع وزیری، با شمارگان 500 نسخه و بهای 120هزار تومان منتشر شده است.

علاقه مندان می توانند برای تهیه نسخه الکترونیکی این کتاب و دیگر کتاب های مورد نیاز خود، به سایت طاقچه به نشانی اینترنتی https://taaghche.com مراجعه کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: hoseinjaguar.ir شناسه مطلب: 1553

به "کتاب شناسی توصیفی فلسفه هنر منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب شناسی توصیفی فلسفه هنر منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید